Zaproszenie do odwiedzenia Specjalistycznych Targów Pojazdów Użytkowych NUFAM

Zapraszamy członków OSPTN do odwiedzenia Specjalistycznych Targów Pojazdów Użytkowych NUFAM, które odbędą się w terminie 28.09 – 01.10.2017 w Karlsruhe (Południowe Niemcy). Dla chętnych możemy zaoferować bezpłatne wejściówki na targi.

NUFAM – na fali wznoszącej. Prognozy i najważniejsze wydarzenia Targów Pojazdów Użytkowych 2017

25.000 oczekiwanych gości targowych sprawi, że w dniach od 28-ego września do 1-ego października 2017 Targi Karlsruhe staną się już po raz piąty miejscem spotkania branży pojazdów użytkowych. Podczas organizowanych w południowych Niemczech targów NUFAM  ponad 350 wystawców z 13 krajów zaprezentuje pełne spektrum oferty branży: pojazdy wszystkich klas ładowności, nadwozia i naczepy, ogumienie, części zamienne, osprzęt, wyposażenie warsztatowe, rozwiązania telematyczne oraz usługi. „Targi NUFAM odnotowują stałą tendencję wzrostową i są odzwierciedleniem silnie rozwijającej się branży pojazdów użytkowych. Dzięki powiększonej do ponad 70.000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej oraz rozwinięciu programu dla specjalistów z branży, targi stały się idealną platformą informacyjną i handlową„ oświadczyła Britta Wirtz, dyrektor zarządzająca Karlsruher Messe- und Kongress. Po raz pierwszy targi NUFAM zajmą wszystkie cztery hale Targów Karlsruher Messe oraz tereny wystawiennicze na zewnątrz hal.

Wzrost liczby producentów pojazdów i nadwozi samochodowych

Według danych Federalnego Urzędu d.s. Pojazdów Samochodowych (Kraftfahrt-Bundesamt) po niemieckich drogach jeździ codziennie 2,9 miliona pojazdów użytkowych. Na pojazdy użytkowe przypada ponad 70 procent przewozów w transporcie towarowym. Ta branża stale się rozwija: w roku 2016 zarejestrowano ponad 375.000 nowych pojazdów użytkowych (tj. o siedem procent więcej niż w roku poprzednim). Natomiast w roku 2015 wzrost branży wyniósł trzy procent. Targi NUFAM podążają za tym trendem: cała siódemka wielkich producentów pojazdów użytkowych wystawi się na targach (DAF, Daimler, IVECO, MAN, Scania, Volvo Group obejmująca Volvo i Renault Trucks). Pozyskano również nowych wystawców z działu produkcji nadwozi i przyczep, takich jak na przykład: Kässbohrer, Kögel i Humbaur. Ponadto również inni wystawcy zwiększyli swoje zapotrzebowanie na powierzchnię wystawienniczą. Zaliczają się do nich na przykład Kempf, Schwarzmüller czy Wielton. Z działu dźwigów załadunkowo-wyładowczych zaprezentują się wiodące marki na rynku, takie jak na przykład Palfinger, Hiab, EFFER, HMF czy  HYVA. Nowych wystawców znajdziemy również pośród producentów i oferentów lekkich pojazdów użytkowych i producentów lekkich nadwozi dla pojazdów użytkowych, takich jak na przykład AL-KO Fahrzeugtechnik, RAPID Leichtbau  i RKB Döbeln.

Wielka różnorodność działów tematycznych

Goście odwiedzający targi, znajdą hale podzielone tematycznie, co umożliwia uporządkowane zwiedzanie targów. W dziale „Warsztat, części zamienne, osprzęt“ (hala 1) zaprezentuje się  wielu specjalistów, zajmujących się wyposażaniem warsztatów, zaczynając od producentów pomostów podnoszących, takich jak na przykład Hunter Deutschland czy Finkbeiner, aż pod dostawców narzędzi takich jak HAZET czy KS-Tools. W dziale ogumienie „Reifen“ (dm-arena) wystawią się Aeolus Tyres, Bridgestone, Kumho Tire Falken Tire oraz inni znaczący producenci, tacy jak Bohnenkamp, Pneuhage i Reiff Reifen, obecne będą również ważne firmy handlowe. W dziale telematycznym (hala 2) goście odwiedzający targi będą mogli uzyskać informacje na wspólnym stoisku „Innovationsstraße der Telematik” (Droga innowacji telematycznych) i nowo założonym forum zajmującym się aktualnymi tematami telematyki w branży samochodowej. Nowy dział kształcenie zawodowe, zatrudnienie i zrzeszenia zawodowe „Ausbildung, Berufe und Verbände” (hala 3) pomoże w znalezieniu miejsca pracy, umożliwi podnoszenie kwalifikacji oraz nawiązanie kontaktów ze zrzeszeniami i instytucjami. Targi zorganizują również osobną aleję dla przedsiębiorstw komunalnych „Kommunalmeile“, gdzie odbędzie się prezentacja pojazdów użytkowych właśnie dla tej branży. Uzupełnieniem ekspozycji rozmieszczonej w czterech halach targowych i na terenach otwartych będzie park pokazów „Demopark“, w którym przewidziano interesujący program dla publiczności.

Aktualne tematy specjalistyczne na forum targów NUFAM-

Targi NUFAM to nie tylko ważne spotkanie branży, umożlwiające stworzenie własnej sieci kontaktów, ale również program imprez specjalistycznych poświęconych telematyce, pojazdom komunalnym, rzemiosłu i zabezpieczeniu ładunków. Specjalistyczne prelekcje i dyskusje w nowo zaaranżowanym forum targowym NUFAM-Messeforum obejmą szerokie spektrum tematów, zaczynając od wyposażenia pojazdów, przez bezpieczeństwo kierowcy i prewencję przeciwkradzieżową, aż po zaawansowane układy wspomagające pracę kierowcy. Aktualne tematy i kwestie branży pojazdów użytkowych będą rozważane w ciągu czterech dni targowych, a w centrum zainteresowania znajdzie się również zagadnienie wydajności. Forum kierowców ciężarówek „Truck Driver Forum“ będzie poświęcone w głównej mierze codziennej pracy kierowców. Tematami będą bezpieczeństwo kierowców na parkingach i zalecenia dotyczące zachowania w trakcie wyjazdów zagranicznych, dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa zawodowych kierowców ciężarówek. Zagadnieniom praktycznym będzie natomiast poświęcone spotkanie branży komunalnej „Treffpunkt Kommunal“. Zamiast teoretycznych prelekcji uczestnicy forum będą oprowadzani po targach, w trakcie tych wizyt (organizowanych trzy razy dziennie) wystawcy będą prezentowali swoje pojazdy, nadwozia samochodowe i urządzenia w działaniu.

Dalsze informacje znajdziecie Państwo pod adresem:

www.nufam.de oraz www.facebook.com/nufam.karlsruhe

About Administrator