Informacje o sytuacji transportowej z dnia 1 października 2020 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, uprzejmie informujemy, że w dniu 1 października br. brytyjski rząd ogłosił, że ze względu na wzrastającą liczbę zachorowań na koronawirusa, Polska zostaje usunięta z listy tzw. „korytarzy podróży” od soboty, 3 października od godz. 4 rano czasu miejscowego.

Oznacza to, że wszyscy przyjeżdżający do Anglii i Szkocji z Polski od 3 października br. będą podlegać obowiązkowi poddania się 14-dniowej samoizolacji w zadeklarowanym przez siebie miejscu. Z obowiązku wyłączeni są m. in. kierowcy zawodowi przewożący towary lub osoby w międzynarodowym transporcie kołowym.

Więcej informacji pod adresem: https://www.gov.pl/web/wielkabrytania/obowiazek-14-dniowej-samoizolacji-dla-osob-przyjezdzajacych-z-polski-do-anglii

Ponadto z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej od poniedziałku 5 października br., godzina 00:00, w całych Czechach zacznie obowiązywać stan wyjątkowy, który będzie trwać 30 dni. Nie ma to bezpośredniego wpływu na zasady ruchu granicznego. Wjazd z Polski do Czech odbywa się na dotychczasowych zasadach bez dodatkowych obostrzeń, testowania czy kwarantanny.

Pełna treść komunikatu: https://www.gov.pl/web/czechy/stan-wyjatkowy-w-republice-czeskiej-zasady-podrozowania

Dodatkowo z dniem 1 października 2020 roku wprowadzono stan nadzwyczajny na terytorium całego kraju, ale nie ma on bezpośrednio wpływu na zasady ruchu granicznego. Wjazd z Polski do Słowacji odbywa się na dotychczasowych zasadach (bez konieczności odbycia kwarantanny, przedstawienia potwierdzeń uzyskania negatywnego wyniku testu na COVID-19 itp.).

About Administrator