Aktualizacja zaleceń dla podróżujących do UK

1 października Polska została usunięta z listy krajów-korytarzy podróży jeśli chodzi o wjazd do Wielkiej BrytaniiOznacza to, że wszyscy przyjeżdzający do Anglii, Szkocji i Irlandii Północnej z Polski od 3 października od godz. 4 rano będą podlegać obowiązkowi poddania się 14-dniowej samoizolacji w zadeklarowanym przez siebie miejscu.

Poszczególne grupy osób będą zwolnione z obowiązku poddania się 14-dniowej kwarantannie po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. Należą do nich m.in.: kierowcy zawodowi przewożący towary lub osoby w międzynarodowym transporcie kołowym, osoby przybywające do Anglii w celu tranzytu do innego państwa, sezonowi pracownicy pracujący w branży rolniczej mający zapewnioną pracę na konkretnej farmie, zarejestrowani pracownicy służby zdrowia, jeśli przybywają do Anglii, aby wykonywać obowiązki służbowe, niekoniecznie związane z koronawirusem.

Przypominamy, że kierowcy pojazdów ciężarowych i inni pracownicy posiadaczy wspólnotowej licencji w zakresie międzynarodowego przewozu rzeczy lub osób przed podróżą do Wielkiej Brytanii muszą wypełnić formularz passenger locator form. Formularz należy wypełnić na TEJ stronie najwcześniej na 48 godzin przed przybyciem do Anglii. Należy także udokumentować, że dana podróż jest częścią ich pracy, przedstawiając na przykład list od pracodawcy, list przewozowy lub licencję przewoźnika. Nie podlegają obowiązkowi poddania się 14-dniowej samoizolacji.

Żródło: https://www.gov.pl/web/wielkabrytania/koronawirus-w-wielkiej-brytanii–zalecenia-dla-mieszkancow-oraz-podrozujacych2https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-travel-corridors

About Administrator