Pierwsze szkolenie z mocowania ładunków ponadnormatywnych za nami

Pierwsze szkolenie z zabezpieczania ładunków ponadnormatywnych, metod, środków i zasad mocowania za nami. Pierwsze i zapewne nie ostatnie.

Szkolenie zorganizowane zostało dla firm zrzeszonych w Stowarzyszeniu OSPTN. Do hotelu Czarny Las k. Częstochowy przyjechało 45 osób. Spotkanie prowadził Tadeusz Matzullok z firmy Independent Claims Surveyors Polska – rzeczoznawca i biegły sądowy z zakresu mocowania ładunków.

Łukasz Chwalczuk, prezes OSPTN (fot. K. Biskupska)

Fot. K. Biskupska

Tadeusz Matzullok (fot. K. Biskupska)

Tadeusz Matzullok (fot. K. Biskupska)

Mocowanie (zabezpieczenie ładunków przed przemieszczeniem), to nie tylko obowiązek prawny, ale przede wszystkim bezpieczeństwo kierowcy, pieszych, innych użytkowników ruchu oraz ładunku. Zawsze należy pamiętać, że: Każde wiązanie, które stworzymy będzie tak mocne jak jego najsłabsze ogniwo.

Fot. K. Biskupska

Całodniowe szkolenie, to duża dawka wiedzy teoretycznej, a dzięki obecności przedstawiciela firmy pewag – producenta odciągów i zawiesi łańcuchowych, punktów mocujących i pasów transportowych – także i praktycznej. Dowiedzieliśmy się nie tylko, że np. stosowanie mat antypoślizgowych bardzo poprawia efektywność pasów i odciągów łańcuchowych, ale i jak np. dobrać właściwy rozmiar i ilość odciągów. Poznaliśmy tajniki obliczania sił występujących przy mocowaniu ładunków oraz utwierdzić się w przekonaniu jak ważne są certyfikowane odciągi (pasy lub łańcuchy) oraz maty antypoślizgowe. A my myślimy o kolejnych szkoleniach z tej serii. Dziękujemy za udział.

Marek Ormaniec, pewag (fot. K. Biskupska)

Fot. K. Biskupska

Fot. K. Biskupska

Fot. K. Biskupska

Fot. K. Biskupska

Fot. K. Biskupska

Fot. K. Biskupska

Udostępnij
Facebook
LinkedIn
WhatsApp