USŁUGA DŹWIGOWA
do 250 ton udźwigu

ZGŁOSZONE FIRMY

MIMB TRANS

Zbudowanie strefy VIP dla prezentacji samochodu Porsche

USŁUGI DŹWIGOWE SZCZUROWSKI

Przetransportowanie samochodów Ferrari przez okno Pałacu Kultury i Nauki

Zbudowanie strefy VIP dla prezentacji samochodu Porsche

Projekt, który realizowaliśmy obejmował dostawę oraz ustawienie tzw. strefy eventowej z kontenerów morskich, która służyła do prezentacji samochodu Porsche oraz była strefą VIP dla zaproszonych gości.

Strefa ta składała się z 4 ustawionych obok siebie kontenerów, połączonych ze pomocą podestów, schodów, ram stalowych, które ostatecznie zamykały wszystkie elementy w jeden obiekt z dodatkowym tarasem znajdującym się na dachu kontenerów.

Naszym ładunkiem były:

Cztery kontenery ekspozycyjne na bazie kontenerów 20 stopowych, ramy stalowe zamykające obiekt o wymiarach 16,0 x 2,4 x 0,3 m, rzeźba o tytule „In the shell” autorstwa Zulu Kuki [też o człowieku wcześniej nie słyszałem ;) ] oraz schody i podesty.

Strefę prezentacji Porsche ustawialiśmy na plażach:

Start z Poznania -> Gdynia (plaża miejska) -> Jastarnia (plaża na terenie lotniska) -> powrót do Poznania

Najtrudniejsze w projekcie były lokalizacje, które wybrał klient:

1. Środek plaży miejskiej w Gdyni oznaczał konieczność wjazdu w strefę 3,5 t, przejechanie przez promenadę (wyłączoną z ruchu), wjechanie na środek plaży i ułożenie 800 m2 płyt kompozytowych.

Kolejnym utrudnieniem były godziny pracy – jako, że wszystko odbywało się latem Gdyńskie Centrum Sportu wydało nam pozwolenie na pracę wyłącznie w godzinach 23:00 – 06:00.

  1. 2. Plaża w Jastarni na terenie lotniska: tu płyt kompozytowych potrzebowaliśmy ponad 1500 m2, zgody na przejazd przez teren lotniska i jego czasowego wyłączenia z ruchu samolotów (a co nas zaskoczyło – ruch jest tam naprawdę duży – głównie ze względu na szkoły spadochronowe, które mają swoją bazę na terenie lotniska).

W obu przypadkach od samej realizacji w postaci transportu czy usługi żurawiem trudniejszy był proces uzyskania zgód na wjazd i prowadzone przez nas prace. Musieliśmy uzyskać zgody zarówno od zarządcy dróg i zarządcy plaż, jak i Urzędu Morskiego i Lotniska Jastarnia.

Kompleksowo dla promocji Porsche

Była to usługa, którą realizowaliśmy kompleksowo i obejmowała transport, pracę żurawiem, poziomowanie, montaż, podłączenie elektryczne, demontaż itd.

Operowaliśmy HDS-em, czyli takim specyficznym i zupełnie niedocenianym żurawiem. W Polsce praktycznie nie ma HDS-ów o udźwigu 40-50 t, ale i tymi mniejszymi potrafimy realizować projekty jak ten dla Porsche!

USŁUGI DŹWIGOWE SZCZUROWSKI

Przetransportowanie samochodów Ferrari przez okno Pałacu Kultury i Nauki

Naszym zadaniem było przetransportowanie samochodów Ferrari, najpierw z salonu z ul. Wirażowej 21 w Warszawie, a później do sali wystawowej na pierwsze piętro Pałacu Kultury i Nauki. Z tym warunkiem: wjazd do sali był możliwy jedynie przez okno.

I tu zaczynała się trudność projektu

By go zrealizować, użyliśmy odpowiedniego dźwigu samochodowego Liebherr oraz specjalnej platformy, która umożliwiłaby bezpieczny przejazd przez okno do budynku PKiN.

Okno, przez które należało przejechać było szersze od najszerszego samochodu jedynie o 8 cm!

Samochodem należało bezpiecznie przejechać z platformy zawieszonej na dźwigu samojezdnym przez okno do budynku.

Cenny ładunek

Klient wymagał ubezpieczenia na pełną wartość przewożonego ładunku. A przetransportowane przez nas modele to: Ferrari 296GTB, Ferrari SF90 Spider, Ferrari Monza, Ferrari Daytona SP3.

Ich masa, to 1400 – 1550 kg, a wymiary: ~ 4686 x 2050 x 1142 mm