Spotkanie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju
W dniu 19 maja 2014 r. w spotkaniu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju wziął udział Pan Krzysztof Bartosik z firmy Faymonville – członek Komisji Rewizyjnej naszego Stowarzyszenia.
Ze strony Ministerstwa udział wzięli: naczelnik Jerzy Król, Michał Krasowski, Maciej Bożyk. Pan Krzysztof Bartosik uzyskał aprobatę Ministerstwa co do zwiększonych nacisków na osie wahliwe tzw. Pendel do wartości 12 000 kg (wartość po uzyskaniu odstępstwa od warunków technicznych wpisywana do dowodu rejestracyjnego).
Ponadto zaprezentowana została wstępna definicja pojazdów modułowych. Przedstawiciel Ministerstwa – Jerzy Król powiedział, że jest otwarty na sugestie i współpracę z naszym stowarzyszeniem.
Poprosił o przesłanie ostatecznej definicji dla pojazdów modułowych.
Zaproponowany został także sposób rejestracji naczep modułowych w Polsce, który przewiduje, iż każdy wózek jezdny posiada własny dowód rejestracyjny. Do dowodu rejestracyjnego każdego wózka wpisane są numery dodatkowych elementów naczep modułowych (łabędziej szyi, dyszla, pokładów).
Pan Krzysztof Bartosik, zgodnie ze stanowiskiem Stowarzyszenia, uzasadnił taką propozycję faktem stosowania takiego rozwiązania np. w Niemczech.
U naszych zachodnich sąsiadów sprawdza się ono od lat, więc nie ma sensu tworzenia własnych nowych rozwiązań tylko skopiowanie już sprawdzonych rozwiązań.
Informujemy, że Ministerstwo wyraziło wstępne zainteresowanie takim rozwiązaniem.

 

Kliknij na poniższy dokument, aby przeczytać list Krzysztofa Bartosika z firmy Faymonville do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju:

pismo_faymonville

About Administrator