IX Walne Zgromadzenie OSPTN już za 2 tygodnie!

Już za dwa tygodnie w Hotelu Warszawianka pod Warszawą odbędzie się już IX Walne Zgromadzenie OSPTN. Gdy w 2014 roku reaktywowaliśmy działalność OSPTN nikt z nas nie spodziewał się, że za kilka lat zrzeszać będziemy wszystkie najważniejsze firmy z branży, będziemy jednym z niewielu stowarzyszeń, z którym prowadzone są stałe konsultacje sejmowe, a liczba członków przekroczy 120.

Bieżący rok dla każdego z nas jest wielkim wyzwaniem. Niespodziewana pandemia i jej skutki wpłynęły na działalność biznesową. Jej skutki będą towarzyszyć wszystkim przez kilka następnych lat. Po kilku miesiącach powoli przyzwyczajamy się do akceptacji sytuacji i szukamy dalszych szans rozwoju i zdobywania nowych kontraktów. Oprócz sytuacji niespodziewanych, branża transportowa musi jednak zmagać się z kolejnym wyzwaniem – wprowadzeniem Pakietu Mobilności, któremu będzie poświęcona jedna z prelekcji podczas Walnego Zgromadzenie.

Największe polskie spotkanie branży transportu ciężkiego zgromadzi blisko 100 osób i rozpocznie się o godzinie 15:00 w dniu 18 września 2020 r. Zostanie ono przygotowane zgodnie z najnowszymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego. Na uczestników czekać będą maseczki, a hotel, w którym odbywa się wydarzenie wyposażony jest w dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Zadbamy również o zapewnienie dystansu pomiędzy uczestnikami, a pomieszczenia w których będzie odbywać się konferencja będą regularnie wietrzone a powierzchnie wspólne będą regularnie czyszczone.

Na początku spotkania – Prezes OSPTN – Łukasz Chwalczuk podsumuje ostatni rok działań, a także przedstawi kandydatów do nowych władz stowarzyszenia. Uczestnicy obecni na miejscu będę mieli okazję oddać głos na nowy Zarząd i Komisję Rewizyjną OSPTN. Idąc z duchem czasów – wszystkim członkom OSPTN zostanie umożliwione głosowanie stacjonarne lub online nad uchwałami stowarzyszenia.

Po części związanej z działalnością OSPTN rozpoczną się merytoryczne prezentacje, z których pierwsza traktować będzie o niezbędnych do podjęcia krokach związanych z Pakietem Mobilności.

Następnie Prezes Łukasz Chwalczuk omówi OSPTN do Komisji Europejskiej o zbadanie czy obowiązek porozumiewania się w języku niemieckim jest zgody z prawem. Na miejscu obecny będzie Miłosz Trojan z berlińskiej kancelarii TROJAN Rechtsanwaltsgesellschaft mbH, który również omówi ten wątek oraz przedstawi prelekcję dotyczącą ubezpieczenia do zezwolenia ponadgabrytowego w Niemczech.

Podczas przerw kawowych uczestnicy konferencji będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą Partnerów wydarzenia, wśród których znaleźli się: Diamentowy Partner – Goldhofer, Złoty Partner oraz Sponsor Atrakcji Wieczoru – Demarko Special Trailers, Złoty Partner – Faymonville, Srebrny Partner – Timex SA oraz firma paliwowa Shell.

Przed hotelem firma Goldhofer zaprezentuje jedną ze swoich naczep, a na każdego z uczestników czekać będą pakiety konferencyjne przygotowane przez Partnerów oraz najnowsze wydanie czasopism: Samochody Specjalne, Transport Manager, Logistyka oraz TSL Biznes.

Powyższe prelekcje i dyskusje potrwają do 19:00. Po godzinie odpoczynku uczestnicy spotkają się ponownie na oficjalnej kolacji, której integracyjna część będzie kontynuowana do późnych godzin nocnych.

About Administrator