IV Konferencja OSPTN już za nami
10 marca 2017 r. to kolejna bardzo ważna data w historii Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracodawców Transportu Nienormatywnego. W tym dniu odbyło się Walne Zgromadzenie oraz IV Konferencja OSPTN, podczas której wybrane zostały nowe władze stowarzyszenia na lata 2017-2020.

Już dzień przed konferencją pod hotelem Lamberton w Ołtarzewie postawiona została naczepa Goldhofer wraz z ciągnikiem marki Volvo. Podobnie jak w zeszłym roku – zestaw wzbudzał duże zainteresowanie nie tylko członków OSPTN, ale także licznych gości hotelu położonego w centralnej Polsce.
Członkowie OSPTN zebrali się w sali konferencyjnej już o godzinie 9:15, aby wziąć udział w Walnym Zgromadzeniu OSPTN, którego punktem kulminacyjnym były wybory nowych władz. Prezesem na drugą kadencję jednogłośnie wybrany został po raz drugi Łukasz Chwalczuk, a zarząd oraz komisja rewizyjna uzupełniona została nowym twarzami.
Zarząd OSPTN:
 • Łukasz Chwalczuk
 • Barbara Lesik (Natalex)
 • Kazimierz Skuratowicz (MTD Skuratowicz)
 • Tomasz Makarski (ZTE Radom)
 • Krzysztof Bartosik (FAYMONVILLE Trailers to the MAX)
 • Marcin Michalak (Goldhofer AG)
 • Adrian Michalski (Peter-Star Sp. z o.o. i Sp. – Sp.K.)
 • Rafał Marchlik (PGMBW)
 • Marcin Szpojankowski (Nooteboom Trailers)
 • Oliver Tkocz (TAG – Spezialtransporte & Projektlogistik)
Komisja Rewizyjna OSPTN:
 • Ewa Walczak (Spedomax)
 • Kamil Szczurowski (Usługi Dźwigowe Jan Szczurowski)
 • Karol Zieliński (Van der Vlist Transportgroep B.V)
 • Jakub Szewczyk (Centrans)
 • Jacek Mańka (Demarko Special Trailers)
Po ogłoszeniu wyników i formalnym zatwierdzeniu roku 2016 w działalności stowarzyszenia rozpoczęła się część otwarta dla wszystkich uczestników spotkania, która poprzedzona została przerwą kawową. Podczas kolejnej z prelekcji pan Marcin Michalak z firmy Goldhofer, przedstawił historię firmy, a także najnowsze rozwiązania technologiczne niemieckiego producenta.
Prezes OSPTN – Łukasz Chwalczuk rozpoczął kolejną prezentację dotyczącą wyzwań w transporcie międzynarodowym, a także otworzył debatę na temat celów OSPTN w kolejnej kadencji. Po panelu dyskusyjnym przyszedł czas na kolejną przerwę, podczas której uczestnicy mieli okazję spędzić czas przy stoiskach partnerów konferencji. Oprócz producentów sprzętu niezbędnego do wykonywania działalności w transporcie nienormatywnym, czyli Volvo i Goldhofera, goście mieli okazję poznać rozwiązania znacznie tę działalność ułatwiającą – tj. rozwiązania oferowane przez Elektroniczne Wagi Przemysłowe, a także Led Pressure Alarm. O tym, jak ważne jest odpowiednie ubezpieczenie dla pilotów mówił po przerwie pan Marceli Drabek z firmy PDF Risk Management, by oddać mikrofon Prezesowi OSPTN – Łukasz Chwalczuk, który następnie wprowadził obecnych w tajniki elektronicznego rejestru firm transportowych.
Konferencja zakończona została losowaniem nagród dla uczestników spotkania. Los decydował o tym, kto wygrał nagrody ufundowane przez partnerów konferencji. Szczęśliwi zwycięzcy opuszczali hotel z modelami naczep Goldhofer i ciągników Volvo, a także systemem Giraffe G4 oraz zestawami Led Pressure Alarm System. Z wielkim zadowoleniem przyjęta przez obecnych została również pierwsza polska monografia dotycząca transportu nienormatywnego. Dziesięć egzemplarzy książki Sławomira Juścińskiego pt. „Logistyka transportu ładunków nienormatywnych” trafiło do uczestników konferencji.
Konferencja OSPTN po raz kolejny zaskoczyła wszystkich zgromadzonych doskonałą frekwencją. Łącznie wzięło w niej udział około 100 osób, w tym wielu właścicieli firm i dyrektorów zarządzających. Członkowie OSPTN pozostają w przekonaniu, że celem nadrzędnym powinna być wspólna reprezentacja przed organami państwowymi i europejskimi, co doprowadzi do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.
Wobec powyższego zachęcamy wszystkich do aktywnego działania i pomocy w licznych inicjatywach stowarzyszenia. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż w 2017 roku Polska będzie miejscem największego spotkania europejskiej branży transportu nienormatywnego – tj. ESTA Meeting, którego część oficjalna odbędzie się 19 października 2017 r. w Hotelu Sheraton w Krakowie, a całość zakończona zostanie uroczystą kolacją w Kopalni Soli w Wieliczce.

Zdjęcia: Grzegorz Teperek/ballast.pl

About Administrator