OSPTN wspiera BSK w dążeniach do uproszczenia procedur wydawania zezwoleń w Niemczech

Od kilkunastu miesięcy wydawanie zezwoleń na przejazd pojazdami nienormatywnymi w Niemczech stało się wyjątkowo uciążliwe. Problemy z uzgadnianiem trasy przejazdu uniemożliwiają wykonywanie transportów nie tylko polskim firmom transportowym, ale także niemieckim przewoźnikom.

Zarząd OSPTN podjął decyzję o pełnym (także finansowym) wsparciu naszych zachodnich kolegów w walce z biurokracją m.in. poprzez działania medialne i edukacyjne. Inicjatywę wspierają międzynarodowe oraz niemieckie stowarzyszenia transportowe oraz gospodarcze.

Wielomiesięczne opóźnienia w wydawaniu zezwoleń doskwierają także nadawcom, których ładunki nie są dostarczane na czas oraz zalegają w magazynach. Długa lista stowarzyszeń reprezentujących przemysł oraz produkcję wspierających inicjatywę BSK, potwierdza jak mocno system wydawania zezwoleń dla pojazdów nienormatywnych wpływa na gospodarkę całego kraju.

Jednocześnie informujemy, iż tuż po wyborach parlamentarnych w Polsce, OSPTN zintensyfikuje działania względem polskich władz w celu uproszczenia i digitalizacji procedury wydawania zezwoleń dla transportu ponadgabarytowego w Polsce.

Więcej informacji o wsparciu OSPTN dla BSK dostępne wyłącznie dla firm członkowskich OSPTN w formie newslettera.

Łukasz Chwalczuk
Prezes zarządu OSPTN

About Administrator