Wizytacja OSPTN w największej fabryce naczep firmy Kässbohrer

Końcem marca 2017 roku na zaproszenie firmy TIMEX, głównego importera naczep specjalistycznych marki Kässbohrer, przedstawiciele OSPTN wzięli udział w wizytacji największej fabryki naczep firmy Kässbohrer w tureckim Adapazari.

Wizytatorami z ramienia OSPTN byli:

  • Damian Czaja – Micro Trans
  • Jacek Panasiuk – ZTE
  • Michał Woch – Auto Focus
  • Marek Sachs – Sachs Trans
  • Krzysztof Zarzecki – Usługi Transportowe Zarzecki
  • Łukasz Stachowiak  – Kruk Transport
  • Mariusz Witkowski – Witkowski Transport
  • Łukasz Chwalczuk – OSPTN

Wizyta rozpoczęła się od prezentacji firmy Kässbohrer, która powstała w 1893 roku w niemieckim Ulm, kiedy to założyciel firmy, Pan Karl Kässbohrer wyprodukował pierwszą na świecie przyczepę typu low-bed. Ponadto firma specjalizuje się w produkcji naczep kurtynowych, cystern w różnych konfiguracjach i możliwościach dedykowanych dla zamawiającego.

Największe wrażenie na przedstawicielach OSPTN zrobiła fabryka położona 150 km od Stambułu w malowniczej miejscowości Adapazari. Ponad 365 tys. m2, z czego prawie 100.000 m2 zadaszona, kilka profesjonalnych linii produkcyjnych, różnego typu przyczep i naczep. Ze szczególną troską omówiono możliwości technologiczne naczep niskopodwoziowych. Dzięki naocznemu sprawdzeniu procesów kataforezy (KTL) oraz metalizacji konstrukcji naczep, uczestnicy przekonali się, że precyzja w wykonaniu oraz najnowsze rozwiązania mające na celu zapobieganie korozji, stanowią najważniejsze punkty w trakcie produkcji naczep w firmie Kässbohrer.

W trakcie zwiedzania fabryki przedstawiciele OSPTN wzięli udział w szkoleniu jakim poddawani są adepci do prac spawalniczych w fabryce Kässbohrer w Adapazari. Okazuje się, że polscy przewoźnicy przodują nie tylko w międzynarodowym transporcie drogowym, ale mają także predyspozycję do wykonywania precyzyjnych prac spawalniczych. Podczas prób na symulatorze VRTEX 360 najlepszy wynik uzyskał Pan Marek Sachs, który już przy pierwszej próbie przekroczył 95% próg precyzji. Kolejni uczestnicy, Pan Damian Czaja oraz Jacek Panasiuk, także uplasowali się w czołówce tegoż rankingu.

Proces produkcji naczep specjalistycznych przedstawiał szef fabryki p. Pan Ahmed Yilmaz Podczas ostatniego etapu montażowego, wizytatorzy uzyskali precyzyjne informacje dotyczące produkcji naczep oraz wspólnie z organizatorami dyskutowali o potrzebach na jakie w praktyce natrafiają firmy transportowe w trakcie realizacji usług przewozowych.

Polskiej grupie przedstawiono kilka wersji naczep niskopodwoziowych, od 2 do 6 osiowych, z których najczęściej korzystają europejscy przewoźnicy. Dzięki wspólnym konsultacjom z działem rozwoju i projektowania firmy Kässbohrer, projektanci i użytkownicy naczep dyskutowali o dalszych planach produkcyjnych firmy Kässbohrer.

Po zakończonej wizytacji wszyscy zaproszeni goście jednogłośnie ocenili, iż fabryka niemieckiego producenta Kässbohrer spełnia najwyższe wymogi technologiczne oraz konstrukcyjne.

Więcej informacji na temat naczep specjalistycznych marki Kässbohrer uzyskać można u przedstawicieli importera TIMEX S.A.

About Administrator