Wizy do Wielkiej Brytanii dla kierowców z UA/BY

W  związku z pytaniami dotyczącymi kończących się wiz do UK dla kierowców cudzoziemców z UA/BY przekazujemy informacje w tej sprawie z Ambasady Brytyjskiej w Polsce i Departamentu ds. Transportu UK.

Wszystkie Brytyjskie Centra Wizowe w Polsce (UK Visa Application Centre) – w Europie partnerem biznesowym jest  TLScontact (https://uk.tlscontact.com) – są obecnie zamknięte i brak jest jakiejkolwiek odpowiedzi z ich strony na zapytania kierowców, których ważność wiz upływa w kwietniu lub maju.

W związku z powyższym Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (UK Home Office) opublikowało na stronie GOV.UK wytyczne z poradami wizowymi dla klientów spoza UK:

W przypadku trudności w skontaktowaniu się z TLScontact, Brytyjski Urząd ds. Wiz i Imigracji  (UK Visas and Immigration (UKVI)) utworzył specjalne konto e-mail dla klientów z pytaniami imigracyjnymi w związku z COVID-19, w szczególności z pytaniami dotyczącymi pilnych spraw: CIH@homeoffice.gov.uk

Wiadomość musi być napisana w języku angielskim, a odpowiedź powinna zostać przesłana w ciągu 5 dni. Można również zadzwonić do Centrum Pomocy Imigracyjnej Koronawirus (Coronavirus Immigration Help Centre) pod numerem telefonu 00 44 800 678 1767 od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 czasu brytyjskiego (10–18 CET).

About Administrator