Wielka Brytania – zezwolenia na wjazd do Hrabstwa Kent od 01/01/2021

W następstwie brexitu władze brytyjskie przygotowują wiele nowych rozwiązań dla przewoźników po zakończeniu okresu przejściowego, czyli od 01.01.2021. Jednym z takich rozwiązań będzie system nazwany Check an HGV is ready to cross the border.

System będzie dostępny dla przewoźników w grudniu 2020 r. Będzie generował i weryfikował dokumentację niezbędną do opuszczenia Wielkiej Brytanii, w tym m.in. Kent Access Permit, czyli zezwolenia na przejazd przez hrabstwo Kent w celu dojazdu do portu w Dover lub do Eurotunelu. Zezwolenia te będą wydawane w formie elektronicznej, po wypełnieniu stosownego formularza na udostępnionej w grudniu stronie internetowej.

Na tę chwilę władze brytyjskie przygotowały wersję demo systemu:

Pod podanym linkiem znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje, a na samym końcu, po kliknięciu w link Service start page możliwe jest przetestowanie wersji próbnej wniosku o Kent Access Permit. Oczywiście może on się nieznacznie różnić po udostępnieniu pełnej wersji systemu, ale już teraz pokazuje jakie dokumenty i informacje będą niezbędne do jego uzyskania.

About Administrator