Wiatraki – jak podnosić i przewozić podpowiada Enercon, ESTA, Siemens-Gamesa, GE, Vestas, Senvion oraz VDMA

Jako OSPTN od lat jesteśmy zrzeszeni w ESTA – Europejskim Stowarzyszeniu Transportu Nienormatywnego. W związku z tym mamy możliwość i okazję przekazywać naszym członkom bardzo istotne dokumenty oraz aktualności związane z naszą branżą. Tym razem oddajemy w Wasze ręce najnowszy kodeks praktyk dla branży dźwigowej i transportu ponadgabarytowego dotyczący elektrowni wiatrowych. Niniejszy Best Practice Guide został wydany przez ESTA we współpracy z Enercon, Siemens-Gamesa, GE, Vestas, Senvion oraz VDMA.

Celem poradnika najlepszych praktyk jest ustanowienie minimalnych wymagań dotyczących transportu i podnoszenia turbin wiatrowych poprzez zebranie istniejących i odpowiednich wytycznych branżowych. Dokument ten uwzględnia różne aspekty operacji transportu i podnoszenia, takie jak planowanie, inspekcja, konserwacja i kompetencje personelu w celu zminimalizowania związanego z tym ryzyka oraz w celu poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy związanych z transportem i podnoszeniem podczas budowy elektrowni wiatrowych.

Dzięki członkostwu w ESTA firmy zrzeszone w OSPTN otrzymują poniższy Best Practice Guide for Transportation and Installation of WTG Systems jako pierwsze w Polsce.

About Administrator