Urządzenia do poboru e-myta obowiązkowe w Norwegii od 1 stycznia 2015 r.
W wyniku wprowadzenia w Norwegii nowych przepisów od 1 stycznia 2015 r. wszystkie samochody użytkowe o masie powyżej 3,5 tony muszą mieć nadajnik do automatycznego poboru opłat drogowych, zainstalowany na wewnętrznej stronie przedniej szyby. Właściciele lub kierowcy pojazdów, które nie spełnią tego wymogu, będą podlegać karze w wysokości 8000 NOK (prawie 1000 EUR).
Nowe rozporządzenie pozwoli bardziej efektywnie pobierać opłaty, zarówno od norweskich, jak i zagranicznych przewoźników, a także od niezależnych kierowców. Pozyskane w ten sposób fundusze będą mogły być przeznaczone na projekty budowy dobrej jakości i bezpiecznych dróg. Nowe prawo zapewnia także równe traktowanie firmom transportowym z Norwegii i tym zza granicy.

Toll Tag photo

Przestrzeganie nowych przepisów będzie rygorystycznie kontrolowane przez norweską policję, tamtejsze służby celne oraz Zarządu Dróg Publicznych w Norwegii. Wysokość pierwszej grzywny wzrośnie do 12 000 NOK (1400 EUR), jeśli nie zostanie ona uregulowana w ciągu trzech tygodni. W przypadku powtórzenia się wykroczenia w ciągu dwóch lat, wartość kary zwiększy się do 16 000 NOK (1900 EUR).
Upewnij się, że obowiązkowe urządzenie będziesz mieć zainstalowane na czas. Już dziś podpisz odpowiedni dokument i zamów je na stronie internetowej www.autopass.no (w przypadku obowiązkowego nadajnika) lub strony www.easygo.com. Urządzenie zostanie wysłane do Ciebie pocztą. Do końca tego roku podpisanie umowy i jego uzyskanie będzie także możliwe bezpośrednio na granicy Norwegii, a więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu +47 210 31 764 lub adresem www.fjellinjen.no/chat.
Materiały związane z tematem norweskiego e-myta są zamieszczone na serwerach naszego Stowarzyszenia.

About Administrator