UK – brak 14-dniowej kwarantanny w przypadku krajów z korytarzy podróży 

Od 10 lipca br. osoby przybywające do Anglii nie muszą poddawać się 14-dniowej kwarantannie jeśli przybywają z krajów znajdujących się na liście tzw. korytarzy podróży, w tym m.in. z Polski, i jeśli w przeciągu 14 dni przed przybyciem do Anglii przebywały tylko w krajach objętych na ww. liście.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie brytyjskiego rządu wraz z listą krajów należących do tzw. korytarzy podróży: https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-travel-corridors#travel-corridors-countries-and-territories-exemption-list

Przypominamy, że każdy wjeżdżający do Wielkiej Brytanii (w tym kierowcy) jest nadal zobowiązany do wypełnienia formularza passenger locator form. Kierowcy pojazdów ciężarowych oraz inni pracownicy posiadaczy licencji wspólnotowych w zakresie międzynarodowego przewozu rzeczy lub pasażerów autokarem i autobusem są nadal zwolnieni z obowiązku 14-dniowej kwarantanny.

Przekazujemy poniżej wytyczne i instrukcję wypełniania formularza passanger locator form w języku polskim, przygotowane przez stronę brytyjską:

About Administrator