Republika Czeska – wytyczne służb

Informujemy, że wymaga się od wszystkich osób znajdujących się na terytorium Republiki Czeskiej odpowiedniego zabezpieczenia na nos i usta. Zawodowi kierowcy w międzynarodowym transporcie drogowym nie muszą mieć zakrytego nosa i ust podczas jazdy ale jeśli wychodzą, są np. kontrolowani przez służby, muszą mieć zakryty nos i usta tak samo jak inni obywatele Czech.

Książeczka pracownika transgranicznego jest przeznaczona dla wszystkich obywateli, którzy regularnie przekraczają granicę każdego dnia, ponieważ są zatrudnieni po drugiej stronie granicy.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na stronie internetowej https://www.mvcr.cz/mvcren/article/certificate-and-confirmation-form-for-traveling-during-the-state-of-emergency.aspx publikuje niezbędne formularze, m. in. certyfikat dla pracowników sektora transportowego „Certificate form for international transport workers” m. in. w j. angielskim, wzór certyfikatu pracownika przygranicznego „Sample confirmation form for cross-border workers” również dostępny po angielsku oraz książeczkę „Cross-Border Worker Booklet” (CZ / EN).

About Administrator