Poznaliśmy nominowane firmy w konkursie Giganci Transportu 2023

Konkurs „Giganci Transportu” – organizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracodawców Transportu Nienormatywnego – jest uhonorowaniem trudu, jaki firmy włożyły w realizację transportu ładunków nienormatywnych. Jest to też niejako polska edycja konkursu ESTA Awards, który organizowany od 1976 r. jest najbardziej prestiżowym konkursem w branży transportu ciężkiego w Europie.

Polskie firmy również biorą udział w europejskiej edycji konkursu ESTA Awards i z sukcesami dostają się do ścisłego finału. W 2018 r. firma MTD Skuratowicz zajęła 1. miejsce w kategorii „Transport powyżej 120 t” za transport reaktora o masie 304 t. Rok później triumfowała firma Ol-trans w kategorii „Transport do 120 t” za transport 26-metrowej choinki z Polski do Watykanu. W tym roku statuetka za wygraną w kategorii „Transport powyżej 120 t” znów powędrowała do polskiej firmy – zdobyła ją firma MTD Skuratowicz za transport elementów maszyny TBM.

W ub.r. zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracodawców Transportu Nienormatywnego zdecydował o zorganizowaniu polskiej edycji konkursu i pod nazwą „Giganci Transportu” wręczane są nagrody za najbardziej spektakularne przewozy ponadgabarytowe i prace dźwigowe.

Otrzymane zgłoszenia oceniane były w następujących kategoriach:

—– TRANSPORT:
– do 80 ton masy całkowitej
– 80-120 ton masy całkowitej
– powyżej 120 ton masy całkowitej

—– USŁUGA DŹWIGOWA:
– do 250 ton udźwigu
– powyżej 250 ton udźwigu

—– PILOTAŻ I OBSŁUGA TRANSPORTU PONADGABARYTOWEGO

Poniżej przedstawiamy alfabetycznie nominowane firmy – zwracając jednocześnie uwagę, że niektóre z firm wysłały więcej niż jedno zgłoszenie do konkursu Giganci Transportu 2023.

HERKULES
HINC
JCS Transport
JKG TRANSPORT
MICRO-TRANS
MTD Kazimierz Skuratowicz
Ol-Trans
Silvasti
Usługi Transportowo Dźwigowe Stanisław Tomczyk

Oceny przesłanych zgłoszeń dokonała kapituła konkursowa w składzie:
– Halina Beń
– Iwona Blecharczyk – Trucking Girl
– dr hab. Sławomir Juściński – Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
– Grzegorz Teperek – portal Ballast
– insp. Marcin Mroczkowski – Inspekcja Transportu Drogowego

Wszystkim firmom, które wysłały zgłoszenia należą się słowa uznania, a szczególnie gratulacje nominowanym.

Zwycięzców poznamy 23 czerwca 2023 r. podczas wieczornej kolacji, która odbędzie się w dniu Walnego Zgromadzenia w Hotelu Warszawianka w Jachrance.

About Administrator