OSPTN wnioskuje o zmniejszenie wymogów formalnych wydawania zezwoleń

Tuż po ogłoszeniu stanu epidemii w Polsce, 16 marca 2020 roku OSPTN złożyło wniosek do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka o tymczasowe odstąpienie o papierowych zezwoleń na przejazd gabarytami. Po kilku dniach Minister wysłuchał naszej prośby wyrażając zgodę, aby wnioski oraz zezwolenia były w pełni procedowane w formie elektronicznej, przy czym jest to rozwiązanie tymczasowe wynikające ze stanu epidemii.

20 kwietnia 2020 roku wystosowaliśmy pismo do Ministra Infrastruktury Pana Andrzeja Adamczyka z prośbą o podjęcie prac nad zmniejszeniem wymogów administracyjnych związanych z wydawaniem zezwoleń. Celem jest zmiana regulacji w taki sposób, aby zamiast dzisiejszej „decyzji administracyjnej” wystarczyło uzgodnienie trasy przejazdu z zarządcami dróg. Dzięki temu rozwiązaniu wiele bolączek związanych z formalizmem przestanie być barierą nie do przeskoczenia.

Jesteśmy w stałym kontakcie z GDDKIA oraz podmiotami pracującymi nad nowym system do wydawania zezwoleń. Wierzymy, że nasze wysiłki i praca przyniosą rezultaty już w najbliższym czasie.

Zachęcamy do informowania OSPTN o wszelkich nieprawidłowościach lub problemach związanych z uzgadnianiem trasy przejazdu lub wydaniem zezwolenia.

About Administrator