Nowe wytyczne dla dźwigów samojezdnych w celu zwiększenia bezpieczeństwa
Trzy nowe wytyczne dla bezpieczeństwa korzystania z dźwigów samojezdnych zostaną opublikowane, po tym jak ostateczne projekty zostały zatwierdzone na corocznym spotkaniu International Crane Stakeholder Assembly w kwietniu tego roku.
Wszystkie trzy dokumenty traktują o różnych kwestiach bezpieczeństwa i stanowią podsumowanie dwuletnich szczegółowych prac i dyskusji z udziałem ekspertów z całego świata.
Efektem prac są następujące dokumenty:
  • ICSA Dokument 001 (2nd Edition): „Pozostawienie dźwigu bez nadzoru (częściowo) w trybie pracy”
  • Wytyczne ICSA Paper 002: „Podnoszenia ładunku kilkoma dźwigami (żurawie lub podnoszenia tandemem)
  • Wytyczne ICSA Paper 003: „Podnoszenie osób przez żurawie przenośne”.
Spotkanie, które odbyło się w Monachium podczas targów Bauma zgromadziło 19 uczestników z 8 krajów reprezentujących użytkowników z branży i producentów z całego świata. Zostało poprowadzone przez ICSA wspólnie z European Federation of Materials Handling (FEM) oraz European Association of Abnormal Road Transport and Mobile Cranes (ESTA).
Efekty prac zostaną opublikowane na stronach internetowych FEM, ESTA, SC & RA i CICA.
„Dokumenty zawierające wytyczne są tak ważne, ponieważ skupiają w sobie wiedzę i doświadczenie z całego świata” – powiedział dyrektor ESTA Søren Jansen. „Myślę, że są to bardzo ważne wytyczne, które pomogą naszej branży wznieść się na kolejny poziom.”
Dodał również: „ESTA jest bardzo dumne z bycia częścią tego procesu, wraz z naszymi kolegami z MES, SC & RA, AEM i CICA”.
Rolą ICSA jest bycie platformą dla interesariuszy branży dźwigowej w celu wymiany informacji na temat bezpieczeństwa, a także informacji technicznych i kwestii regulacyjnych oraz promowanie harmonizacji standardów międzynarodowych
Członkami Zgromadzenia ICSA są AEM, CICA, ESTA, MES oraz SC & RA.

About Administrator