Informacje o sytuacji transportowej z dnia 8 listopada 2020 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, uprzejmie informujemy, że Zjednoczone Królestwo zaktualizowało zasady wjazdu na terytorium kraju. Kierowcy pracujący w transporcie międzynarodowym niebędący rezydentami UK, którzy podróżowali z lub przez Danię w ciągu ostatnich 14 dni są obecnie objęci zakazem wjazdu do Zjednoczonego Królestwa. Brytyjscy kierowcy transportowi przybywający z Danii są natomiast zobowiązani do samoizolacji przy wjeździe do Anglii. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: https://www.gov.uk/government/news/measures-to-protect-england-from-new-covid-19-strain-extended.

Ponadto w celu ograniczenia rozwoju infekcji w duńskich gminach Hjørring, Frederikshavn, Brønderslev, Jammerbugt, Vesthimmerland, Thisted i Læsø, w których miały miejsce zakażenia ludzi mutacjami koronawirusa roznoszonego przez norki, wprowadzony zostanie szereg restrykcji, do których należą, mi. in: stanowcze zalecenie dla pracodawców w dotkniętych infekcją gminach, aby nie przyjmowali pracowników, klientów, handlowców i partnerów biznesowych zamieszkujących w innej gminie. Dotyczy to w szczególności podróżujących z zagranicy. Pracownicy migrujący powinni co do zasady pozostać w odnośnych gminach w okresie 9.11.-3.12.2020 r. Jeśli konieczny jest wyjazd z Danii, to zaleca się, aby pracownicy migrujący zrobili testy na obecność koronawirusa przed opuszczeniem Danii. Więcej informacji pod adresem: https://www.gov.pl/web/dania/informacja-o-wprowadzeniu-od-911-nowych-restrykcji-w-regionie-jutlandii-polnocnej.

Dodatkowo Grecja ogłosiła ogólnokrajową kwarantannę i ograniczenia w przemieszczaniu się osób (lockdown), obowiązujące w okresie od 7 do 30 listopada 2020 r. (z możliwością przedłużenia). Pełna treść komunikatu: https://www.gov.pl/web/grecja/informacje-o-koronawirusie.

About Administrator