Informacje o sytuacji transportowej z dnia 6 lipca 2020 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, uprzejmie informujemy, że Ambasada RP w Wielkiej Brytanii opublikowała na swojej stronie aktualizację zaleceń dla mieszkańców oraz podróżujących do Wielkiej Brytanii, m.in. od 10 lipca osoby przybywające do Anglii nie muszą poddawać się 14-dniowej kwarantannie jeśli przybywają z krajów znajdujących się na liście tzw. korytarzy podróży, w tym z Polski, i jeśli w przeciągu 14 dni przed przybyciem do Anglii przebywały tylko w krajach wymienionych pod linkiem: https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-travel-corridors.

Pełna treść komunikatu znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/wielkabrytania/koronawirus-w-wielkiej-brytanii–zalecenia-dla-mieszkancow-oraz-podrozujacych2.

Ponadto aktualne informacje na temat wjazdu i poruszania się po Republice Włoskiej zamieszczone są na stronie ambasady pod linkiem: https://www.gov.pl/web/wlochy/sytuacja-epidemiologiczna-w-polnocnych-wloszech-w-zwiazku-z-koronawirusem-covid-19

About Administrator