Informacje o sytuacji transportowej z dnia 5 listopada 2020 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, uprzejmie informujemy, że zgodnie z informacją otrzymaną z Ambasady RP w Bratysławie, od dnia 2 listopada br. roku przy wjeździe do Republiki Słowackiej wymagane jest posiadanie zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19.

Natomiast, od dnia 9 listopada br. zwolnieni z tego obowiązku będą kierowcy samochodów ciężarowych wykonujących transport towarów pod warunkiem opuszczenia terytorium Republiki Słowackiej w nieprzekraczalnym czasie 48 godzin od momentu wjazdu. Linki do aktualnych informacji o zasadach wjazdu i tranzytu: https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady-wjazdu-cudzoziemcow-na-terytorium-slowacji-i-tranzytu-przez-jej-terytorium oraz nowej informacji o obostrzeniach od 9 listopada br.: https://www.gov.pl/web/slowacja/ograniczenia-w-ruchu-osobowym-wewnatrz-slowacji-wprowadzone-od-09112020-r.

Ponadto Ambasada RP w Republice Czeskiej opublikowała na swojej stronie informacje dotyczące zasad wjazdu obywateli RP na terytorium tego kraju, w tym zasad obowiązujących od dnia 9 listopada br. Komunikat dostępny jest pod adresem: https://www.gov.pl/web/czechy/stan-wyjatkowy-w-republice-czeskiej-zasady-podrozowania.

Ambasada RP w Republice Włoskiej poinformowała, że Rozporządzeniem z 3 listopada br. przedłużono obowiązywanie obostrzeń na terenie tego kraju do dnia 3 grudnia br. Pełna treść komunikatu, zawierająca listę ograniczeń znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/wlochy/sytuacja-epidemiologiczna-w-polnocnych-wloszech-w-zwiazku-z-koronawirusem-covid-19.

About Administrator