Informacje o sytuacji transportowej z dnia 31 lipca 2020 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, uprzejmie informujemy, że od 1 sierpnia br. każda osoba powracająca do Belgii z zagranicy lub pragnąca pozostać w Belgii dłużej niż 48 godzin jest zobowiązana wypełnić formularz identyfikacyjny (Passenger Locator Form). Dotyczy to także kierowców ciężarówek, którzy spędzili za granicą ponad 48 godzin. Więcej informacji znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/belgia/aktualne-zalecenia-dotyczace-podrozy-z-i-do-belgii–obowiazkowy-formularz-wjazdowy.

W związku z nowymi decyzjami podjętymi przez Sztab Kryzysowy OC Republiki Chorwacji, Ambasada RP w Chorwacji informuje, że obywatele państw członkowskich UE znajdują się w grupie obywateli mających prawo wjazdu do Chorwacji bez obowiązku odbywania kwarantanny oraz okazywania wyników testów – niezależnie od tego, gdzie mieszkają oraz z jakiego kraju wjeżdżają do Chorwacji. Pełna treść komunikatu znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/chorwacja/wjazd-i-pobyt-w-chorwacji.

Dodatkowo, aktualne zalecenia dla osób przebywających we Francji, planujących podróż między Francją a Polską lub przejazd przez terytorium francuskie znajdują się pod adresem https://www.gov.pl/web/francja/koronawirus—informacje-dla-podrozujacych-z-i-przez-francje.

About Administrator