Informacje o sytuacji transportowej z dnia 31 grudnia 2020 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, uprzejmie informujemy, że rząd irlandzki przedłużył zakaz lotów oraz pasażerskich podróży promem do Irlandii z Wielkiej Brytanii do 31.12 2020 r.

Przewozy promowe na trasie Wielka Brytania – Irlandia będą obejmowały tylko transport towarów (utrzymanie niezbędnego łańcucha dostaw). Na chwilę obecną bez zmian realizowane są rejsy promowe do Wielkiej Brytanii. Więcej informacji na stronie https://www.gov.pl/web/irlandia/koronawirus—sytuacja-w-irlandii-i-zalecenia-dla-podrozujacych.

Rząd słowacki zaktualizował zasady wjazdu i tranzytu przez terytorium Republiki Słowacji. Pełna treść komunikatu: https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady-wjazdu-cudzoziemcow-do-republiki-slowackiej-i-tranzytu-przez-jej-terytorium.

Ponadto przekazuję również materiał (w formacie Q&A) przekazany przez Ambasadę Zjednoczonego Królestwa w Warszawie odnośnie zasad określających przewóz żywych zwierząt. Opracowanie dostępne jest pod adresem: https://www.gov.uk/guidance/importing-animals-animal-products-and-high-risk-food-and-feed-not-of-animal-origin-from-1-january-2021.

About Administrator