Informacje o sytuacji transportowej z dnia 30 listopada 2020 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, uprzejmie informujemy, że zgodnie z decyzją chorwackich władz, od 1 grudnia 2020 r. wjazd na terytorium Republiki Chorwacji możliwy będzie wyłącznie po okazaniu negatywnego wyniku testu PCR na SARS-CoV-2. Test nie może być starszy niż 48 godzin. Z obowiązku okazania testu/poddania się testowi zwolnieni są, m.in. pracownicy sektora transportowego, w tym kierowcy samochodów ciężarowych przewożący towar do użytkowania na terenie kraju bądź jadący tranzytem. Pełna treść komunikatu znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/chorwacja/do-chorwacji-tylko-z-testem-na-sars-cov-2.

Departament Konsularny w Ministerstwie Spraw Zagranicznych informuje również, iż w związku z drugą falą epidemii COVID-19 władze Mongolii wprowadziły zakaz wjazdu na terytorium kraju dla kierowców w międzynarodowym transporcie drogowym oraz zawiesiły ruch towarowy na granicy rosyjsko-mongolskiej do 15 stycznia 2021 r.

Dodatkowo, dzięki uprzejmości Ambasady Wielkiej Brytanii w Polsce, przekazuję wytyczne dla firm transportowych i kierowców zawodowych przewożących towary pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską. Polska wersja językowa dostępna jest pod adresem: https://www.gov.uk/guidance/transporting-goods-between-great-britain-and-the-eu-from-1-january-2021-guidance-for-hauliers.pl.

Przedmiotowe informacje, zostaną zaktualizowane po ogłoszeniu wyników negocjacji między Wielką Brytanią a Unią Europejską.Innym źródłem informacji jest także wielojęzyczny kompleksowy przewodnik i instrukcje, dostępne na brytyjskich stronach internetowych Information & Advice sites, opracowane, aby pomóc w zrozumieniu i wdrożeniu zmian związanych z brexitem.

About Administrator