Informacje o sytuacji transportowej z dnia 3 lipca 2020 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, uprzejmie przypominamy, że w związku z wejściem w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/698 z dnia 25 maja 2020 r. okres obowiązywania licencji dotyczących międzynarodowego zarobkowego przewozu drogowego rzeczy oraz licencji dotyczących międzynarodowego autobusowego i autokarowego zarobkowego przewozu osób lub świadectw kierowcy, których ważność upłynęłaby w okresie między 1 marca 2020 r. a 31 sierpnia 2020 r. został wydłużony z mocy prawa o 6 miesięcy.

Linki do komunikatów w przedmiotowej sprawie:

Dodatkowo zwracam Państwa uwagę na fakt, że od dnia 6 lipca br. godz. 00.00 (czasu polskiego) wznowione zostaną odprawy w polskiej części drogowego przejścia granicznego Budomierz – Hruszew. Więcej informacji znajduje się pod adresem:

Ponadto Ambasada RP na Białorusi zamieściła na swojej stronie aktualizację informacji dla Polaków wracających do kraju tranzytem przez Białoruś. Komunikat znajduje się pod adresem:
https://www.gov.pl/web/bialorus/komunikat-w-sprawie-zmiany-organizacji-pracy-wydzialu-konsularnego-ambasady-rp-w-minsku-oraz-konsulatow-generalnych-w-brzesciu-i-w-grodnie-w-okresie-zagrozenia-pandemia-koronawirusa

About Administrator