Informacje o sytuacji transportowej z dnia 28 stycznia 2022 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej uprzejmie informuję, że od 1 lutego 2022 r. ważność Unijnych Certyfikatów COVID (UCC) w Grecji zostanie skrócona do 7 miesięcy od daty ukończenia cyklu szczepień.

Zmiany dot. wszystkich osób powyżej 18 roku życia. W przypadku osób powyżej 60 roku życia certyfikat starszy niż 7 miesięcy uznaje się za nieważny od 17 stycznia 2022.

Osoby, które nie przyjęły dawki przypominającej, a od ukończenia cyklu podstawowego szczepienia minęło więcej niż 7 miesięcy, nadal mogą wjechać na teren Grecji (po okazaniu negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego). Jednak osoby te traktowane są jak osoby niezaszczepione i mogą napotkać liczne trudności w korzystaniu z usług m.in. transportu publicznego, hoteli, muzeów, sklepów, restauracji, plaż, czy stoków narciarskich. Posiadacze starszych niż 7 miesięcy certyfikatów by korzystać z ww. usług będą zobowiązani wykonywać testy (antygenowy ważny przez 48 h lub PCR ważny przez 72 h) i okazywać ich wyniki przy każdej próbie skorzystania z usług. Więcej informacji: UWAGA: Unijne certyfikaty COVID (UCC) w Grecji ważne tylko 7 miesięcy. – Polska w Grecji – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

About Administrator