Informacje o sytuacji transportowej z dnia 27 sierpnia 2020 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, uprzejmie informujemy, że 28 sierpnia 2020 r. wchodzi w życie decyzja Gabinetu Ministrów Ukrainy, zgodnie z którą zamyka się granicę państwową Ukrainy na wjazd dla cudzoziemców oraz bezpaństwowców.

Wyjątek od tej reguły stanowią, m.in. kierowcy i członkowie załóg ciężarówek, załóg lotniczych i morskich, statków rzecznych, członkowie załóg pociągów i lokomotyw oraz kierowcy autobusów realizujących regularne połączenia. Pełna treść komunikatu znajduje się pod adresem:

Dodatkowo, przekazujemy wiadomość strony słowackiej dot. ruchu ciężarówek w terminie 1.09. i 15.09. br. otrzymaną kanałem KPK przy DG MOVE.

„Republika Słowacka zezwala na prowadzenie pojazdów ciężarowych w okresie świąt państwowych we wtorek 1 września 2020 r. oraz we wtorek 15 września 2020 r. Ze względu na COVID-19 strona słowacka chce zmniejszyć natężenie kierowców na parkingach oraz zapewnić sprawny tranzyt przez terytorium Republiki Słowackiej.”

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury/DWM

About Administrator