Informacje o sytuacji transportowej z dnia 27 października 2020 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, uprzejmie informujemy, że działając w celu ograniczania rozprzestrzeniania się COVID-19 Państwowy Sztab Kryzysowy OC Republiki Chorwacji ogłosił wprowadzenie kolejnych obostrzeń, które obowiązują od dnia 27.10.2020. Nie ulegają zmianie zasady tranzytu, który odbywa się bez dodatkowych obostrzeń. Wjazd i pobyt w Republice Chorwacji dla obywateli UE również nie podlega żadnym dodatkowym obostrzeniom. Nie ma również obowiązku okazywania testów, ani odbywania kwarantanny niezależnie od kraju z jakiego obywatel państwa unijnego przybywa do Chorwacji. Aktualne informacje można znaleźć pod adresem: https://www.gov.pl/web/chorwacja/chorwacja-wprowadza-nowe-obostrzenia.

UK Border and Protocol Delivery Group (BPDG) oraz Ambasada Brytyjska w Warszawie w dniu 5 listopada (10:00 – 14:00, online) organizują wydarzenie poświęcone handlowi między EU a Wielką Brytanią po zakończeniu okresu przejściowego. W ramach przygotowań do końca okresu przejściowego (BPDG) oraz Ambasada Brytyjska zapraszają przedsiębiorców zainteresowanych oraz zaangażowanych w eksport lub import towarów do Wielkiej Brytanii na spotkanie z przedstawicielami rządu brytyjskiego. Będzie to okazja do bezpośrednich rozmów z brytyjskimi ekspertami z HMRC (służby celne), DEFRA (rolnictwo i żywność), DFT (transport), BEIS (biznes) i innych kluczowych departamentów w kwestiach związanych z handlem ze Zjednoczonym Królestwem oraz do zapoznania się z najnowszymi przygotowaniami. Wydarzenie to będzie obejmowało, oprócz sesji plenarnej, specjalne sesje sektorowe.

Wydarzenie w języku angielskim na platformie MS Teams live events: https://www.eventbrite.com/e/webinarium-wymiana-handlowa-miedzy-polska-a-uk-po-31-grudnia-2020-tickets-125026935931.

About Administrator