Informacje o sytuacji transportowej z dnia 26 sierpnia 2020 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, uprzejmie informuję, że Ambasada RP w Niemczech podaje, że przy przyjeździe do Niemiec z Polski nie ma obowiązku udania się na kwarantannę lub wykonywania testu na obecność koronawirusa.

Do 3.09. br. obowiązują jednak częściowe ograniczenia w podróżach do Meklemburgii – Pomorza Przedniego. Wjazd do Niemiec spoza terenu Unii Europejskiej, strefy Schengen lub Wielkiej Brytanii podlega ograniczeniom. W przypadku powrotu do Niemiec z obszaru podwyższonego ryzyka należy odbyć kwarantannę, a od 8 sierpnia 2020 r. należy się poddać testowi na obecność koronawirusa bezpośrednio po powrocie (np. na lotnisku) lub w ciągu 72 godzin po powrocie do Niemiec.

Z obowiązku poddania się testowi po powrocie, zwalnia negatywny wynik testu zrobionego 48 godzin przed przyjazdem do Niemiec. Obowiązek testowania nie dotyczy osób, które nie podlegają obowiązkowi kwarantanny na podstawie właściwych przepisów krajów związkowych, czyli np. pracowników transgranicznych, pracowników przedsiębiorstw transportowych czy osób podróżujących w tranzycie.

Więcej informacji nt. tranzytu przez Niemcy: https://www.gov.pl/web/niemcy/wprowadzenie-kontroli-granicznych-przez-niemcy-na-przejsciach-ladowych-z-austria-dania-francja-luksemburgiem-i-szwajcaria.

About Administrator