Informacje o sytuacji transportowej z dnia 21 października 2020 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, uprzejmie informujemy, że Ambasada RP w Austrii opublikowała aktualizację zasad przyjazdu i tranzytu przez Austrię. Bez ograniczeń możliwy jest przejazd przez Austrię w tranzycie, bez zatrzymywania się. Pełna treść komunikatu:

Ponadto rząd brytyjski przygotował informacje dla przedsiębiorców prowadzących firmę mającą siedzibę w UE, umożliwiając zapoznanie się z nowymi zasadami, jak przygotować się na zmiany w celu kontynuowania handlu z Wielką Brytanią od stycznia 2021 roku.

Treść przewodnika dostępna jest również w j. polskim pod adresem:
https://www.gov.uk/government/publications/trade-with-the-uk-from-january-2021-prepare-your-eu-business/handel-z-wielka-brytania-od-1-stycznia-2021-roku-informacje-dla-firm-z-unii-europejskiej.

W ramach pomocy przewoźnikom i kierowcom samochodów ciężarowych w celu potwierdzenia, czy mają przy sobie odpowiednią dokumentację, rząd Wielkiej Brytanii opracowuje nową usługę internetową – „Sprawdź, czy samochód ciężarowy jest gotowy do przekroczenia granicy”. Pod koniec okresu przejściowego usługa zostanie wprowadzona dla pojazdów wyjeżdżających z Wielkiej Brytanii do UE i pomoże zapewnić, że do portów będą podróżowały tylko pojazdy posiadające właściwą dokumentację celną i importowo-eksportową na potrzeby unijnej kontroli importu, a jej adres internetowy zostanie podany do Państwa wiadomości.

About Administrator