Informacje o sytuacji transportowej z dnia 21 lipca 2020 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, uprzejmie informuję, że granice z Rosją można przekraczać jedynie w Bezledach i Grzechotkach, granice z Białorusią – w Kuźnicy, Bobrownikach i Terespolu, a z Ukrainą – w Dorohusku, Korczowej, Hrebennem, w Medyce oraz w Budomierzu.

Szczegółowe zasady wjazdu: https://www.gov.pl/web/rosja/koronawirus–przekraczanie-granicy-i-zasady-dotyczace-kwarantanny. Procedura tranzytu przez obwód kaliningradzki obywateli państw Unii Europejskiej w warunkach sytuacji zagrożenia epidemicznego COVID-19 nie jest wprost uregulowana przez ustawodawstwo. Więcej informacji nt. tranzytu: https://www.gov.pl/web/rosja/tranzyt-przez-obwod-kaliningradzki-obywateli-panstw-czlonkowskich-ue.

Dodatkowo podejmując decyzję o wyjeździe do Albanii należy liczyć się z możliwymi ograniczeniami w ruchu lądowym oraz lotniczym, lub obowiązkiem przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych. Obecnie nie ma możliwości odpłatnego wykonania testów w kierunku koronawirusa w klinikach prywatnych. Badania wykonywane są tylko i wyłącznie w Państwowym Instytucie Zdrowia po zakwalifikowaniu pacjenta przez lekarza https://www.gov.pl/web/albania/koronawirus-w-albanii-informacje-i-zalecenia. Pełna treść komunikatu znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/albania/ruch-na-granicach oraz https://www.gov.pl/web/albania/koronawirus-w-albanii-informacje-i-zalecenia.

About Administrator