Informacje o sytuacji transportowej z dnia 2 września 2021 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się COVID-19 oraz na podstawie informacji przesłanych przez Departament Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Infrastruktury, uprzejmie informuję, że od 1 września 2021 r. do wjazdu i wyjazdu z terytorium Macedonii Północnej będzie konieczny jeden z następujących dokumentów:


·        certyfikat potwierdzający przyjęcie dwóch dawek szczepionki przeciw SARS-COV-2,
·        certyfikat/potwierdzenie przejścia infekcji COVID-19 w ciągu ostatnich 45 dni (licząc od dnia wyzdrowienia),
·        wyniki testu RT-PCR przeprowadzonego do 72 godzin przed wjazdem/wyjazdem z terytorium kraju,
·        negatywny wynik szybkiego testu antygenowego przeprowadzonego 48 godzin przed wjazdem/wyjazdem z terytorium kraju.

Cudzoziemcy w tranzycie będą mogli przebywać na terytorium Macedonii Północnej nie dłużej niż 5 godzin. W przypadku tranzytu przez Macedonię Północną do Grecji, należy upewnić się, że przejścia graniczne po stronie Greckiej są otwarte. W tym celu należy skontaktować się z Ambasadą RP w Atenach.

W przypadku podróżowania autokarem obowiązują dodatkowe ograniczenia – w pojeździe liczba pasażerów powinna być zmniejszona do 75%. Obowiązkowe jest także noszenie masek ochronnych przez kierowcę oraz wszystkich pasażerów. Środki do dezynfekcji rąk powinny znajdować się na przednich drzwiach pojazdu. Pełna treść komunikatu:
https://www.gov.pl/web/macedoniapolnocna/informacja-dla-podrozujacych-do-macedonii-polnocnej

Ponadto w załączeniu przesyłamy informacje dotyczące przedłużenia i modyfikacji obostrzeń przy wjeździe do Włoch oraz zaklasyfikowaniu Sycylii do tzw. żółtej strefy.

About Administrator