Informacje o sytuacji transportowej z dnia 2 sierpnia 2020 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, uprzejmie informujemy, że nastąpiła zmiana zasad odbywania kwarantanny przez osoby wjeżdżające na Ukrainę z terytorium Polski – Polska została umieszczona przez Ukrainę na liście krajów o podwyższonym ryzyku COVID-19.

Konsekwencją tego jest konieczność odbycia 14-dniowej kwarantanny przez osoby wjeżdżające z Polski na Ukrainę oraz osoby, które w przeciągu 14 dni przed przekroczeniem ukraińskiej granicy przebywały na terytorium Polski. Wyjątek od powyższej reguły stanowią, m. in. osoby, które przejeżdżają przez Ukrainę tranzytem, przy czym nie może on trwać dłużej niż 48 godzin oraz kierowcy i członkowie załóg ciężarówek, załóg lotniczych i morskich, statków rzecznych, członkowie załóg pociągów i lokomotyw oraz kierowcy autobusów realizujących regularne połączenia.

Pełna treść komunikatu wraz z listą wyjątków jest dostępna pod adresem: https://www.gov.pl/web/ukraina/zmiany-dotyczace-zasad-odbywania-kwarantanny-przez-osoby-wjezdzajace-na-ukraine-z-terytorium-polski.

Ambasada RP w Słowenii opublikowała NIEZBĘDNIK TURYSTY W DOBIE KORONAWIRUSA: Słowenia tranzytem lub na dłużej – poradnik dla osób planujących podróż do Słowenii, dostępny pod adresem: https://www.gov.pl/web/slowenia/slowenia–tranzytem-lub-na-dluzej–niezbednik-turysty-w-dobie-koronawirusa.

About Administrator