Informacje o sytuacji transportowej z dnia 2 kwietnia 2021 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się COVID-19 uprzejmie przekazuję, że 1 kwietnia portugalski urząd imigracyjny poinformował o wprowadzeniu konieczności rejestracji podróży do Portugalii.

Od 1 kwietnia osoby podróżujące z Wielkiej Brytanii, Brazylii, Republiki Południowej Afryki oraz krajów w stosunku do których wprowadzono obowiązek 14-dniowej samoizolacji (w tym Polski) zobowiązani są przed wjazdem na terytorium Portugalii dokonać rejestracji online w serwisie portugalskiego urzędu imigracyjnego travel.sef.pt. Pełna treść komunikatu: https://www.gov.pl/web/portugalia/nowe-procedury-dotyczace-rejestracji-wjazdu-do-portugalii.

Ponadto od godz. 22:00 dnia 1 kwietnia (czwartek) do godz. 22:00 dnia 2 kwietnia (piątek) oraz od godz. 22:00 dnia 3 kwietnia (sobota) do godz. 22:00 dnia 5 kwietnia (poniedziałek) na terenie Węgier obowiązuje zakaz jazdy samochodów ciężarowych o masie powyżej 7,5 tony. Obowiązują zezwolenia przewozowe dotyczące określonych kategorii i towarów. Źródło: https://www.gov.pl/web/wegry/tir—stop.

Dodatkowo, jak informuje ambasada RP w Paryżu, w całej Francji obowiązuje częściowy lockdown. Od 3 kwietnia br. przez 4 tygodnie ograniczenia w przemieszczaniu się obowiązują w całym kraju. Obowiązuje godzina policyjna od 19:00 do 6:00. W tych godzinach nie można przebywać poza miejscem zamieszkania bez uzasadnionej przyczyny. Kierowcy przejeżdżający przez Francję tranzytem, nie muszą przerywać podróży w czasie trwania godziny policyjnej. Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/francja/koronawirus—informacje-dla-podrozujacych-z-i-przez-francje.

About Administrator