Informacje o sytuacji transportowej z dnia 19 marca 2021 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 oraz na podstawie informacji przekazanych przez Departament Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Infrastruktury, uprzejmie przekazuję informację od strony słoweńskiej ws. zniesienia weekendowych zakazów w ruchu.

Słowenia zniosła weekendowy zakaz ruchu na okres 18.03.2021 r. – 16.04.2021 r., który obowiązuje w dni wolne od pracy w godzinach 8:00-21:00, z wyjątkiem weekendu wielkanocnego. W celu uniknięcia zatorów na granicach słoweńskich, zakaz ten jest zniesiony jedynie w przypadku pojazdów w Słowenii lub w krajach sąsiadujących, w których również zniesiono zakaz weekendowy.

Ponadto Ambasada RP w Wiedniu zaktualizowała informację nt. przyjazdu i tranzytu przez Austrię. Komunikat dostępny jest pod adresem: https://www.gov.pl/web/austria/przyjazd-i-tranzyt-przez-Austrie

W ramach uzupełnienia informacji z europejskiego raportu oraz w nawiązaniu do informacji przekazanych przez Departament Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Infrastruktury, poniżej przesyłam informacje od strony norweskiej wskazujące, że aktualnie kraj ten nie wymaga wyników testów na obecność koronawirusa od pracowników transportu.

Norweski rząd zdecydował, że pracownicy transportu, którzy przebywali/przejeżdżali przez terytorium Zjednoczonego Królestwa, Niderlandów, Austrii, Portugalii, Irlandii, RPA lub Brazylii w ciągu poprzednich 10 dni, nie muszą już być testowani na granicy. Oznacza to, że pracownicy transportu nie będą badani na norweskich granicach.

About Administrator