Informacje o sytuacji transportowej z dnia 17 maja 2021 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się COVID-19 uprzejmie przekazuję, że od 15 maja br. zaczyna obowiązywać w Danii III etap stopniowego otwierania granic.

Oznacza to m.in., że został zniesiony wymóg posiadania tzw. uznanego celu wjazdu dla osób przyjeżdżających do Danii z krajów zakwalifikowanych do krajów pomarańczowych – obecnie taką kategorię posiada Polska. Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dania/iii-etap-otwierania-granic-w-danii.

Od 15 maja br. również Słowenia łagodzi zasady dotyczące kwarantanny dla osób wjeżdżających. Podróżni przybywający do Słowenii z krajów o wysokim zagrożeniu epidemiologicznym (całe terytorium Polski) podlegają obowiązkowej kwarantannie, chyba że przedstawią negatywny wynik testu na COVID-19 (PCR), nie starszy niż 48 godzin (Schengen, Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Izraelu, Kanadzie, Nowej Zelandii i Federacji Rosyjskiej, w punktach kontrolnych na lotniskach akceptowane są również rezultaty testów PCR wykonanych w Turcji i Serbii). Pewne wyjątki dotyczą osób podróżujących służbowo, w sprawach rodzinnych oraz pracowników transgranicznych. Pełna treść komunikatu: https://www.gov.pl/web/slowenia/spadek-liczby-zakazen-i-dalsze-luzowanie-obostrzen-w-slowenii.

Ponadto pod adresem https://www.gov.pl/web/turcja/komunikat-o-ograniczeniach-obowiazujacych-od-17052021-r-do-01062021-r-wprowadzonych-przez-wladze-republiki-turcji-w-zwiazku-z-pandemia-covid-19 Ambasada RP w Turcji opublikowała wykaz obostrzeń obowiązujących od 17 maja 2021 r. do 1 czerwca 2021 r. w zależności od przynależności prowincji do grupy ryzyka.

About Administrator