Informacje o sytuacji transportowej z dnia 16 sierpnia 2020 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, uprzejmie informuję, że władze norweskie zdecydowały, że od dnia 15 sierpnia br. (od północy) Polska zostaje zaliczona do krajów „czerwonych”, w których sytuacja epidemiologiczna NIE spełnia określonych przez norweskie władze kryteriów.

Oznacza to obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny po przyjeździe do Norwegii. Jak informuje Ambasada RP w Oslo, zgodnie z § 6 Forskrift om smitteverntiltak mv. ved koronautbruddet kierowcy realizujący transport towarów lub osób są zwolnieni z kwarantanny w czasie wykonywania pracy oraz w drodze do pracy.

Konieczne jest jednak zachowanie odpowiednich środków ostrożności i na ile to możliwe, unikanie kontaktu z innymi osobami. Na pracodawcy natomiast ciąży obowiązek zapewnienia odpowiednich warunków pracy. Dodatkowo, w załączniku znajdą Państwo broszurę w języku polskim wydaną przez NHO Logistikk og Transport z zaleceniami dla przewoźników i odbiorców towarów. Pełna treść komunikatu:

 

About Administrator