Informacje o sytuacji transportowej z dnia 16 lipca 2020 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, uprzejmie informujemy, że Słowenia 17.07. br. zniosła obowiązek kwarantanny dla obywateli Polski. Granice dla Polaków zostały otwarte.

Wznowiony zostaje ruch turystyczny. Przebywając w Słowenii należy pamiętać o obowiązujących w tym kraju zasadach bezpieczeństwa i zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa – noszenia maski w publicznych przestrzeniach zamkniętych i transporcie publicznym, zachowywania bezpiecznej odległości i zakazie zgromadzeń publicznych powyżej 10 osób (poza pewnymi wyjątkami). W dalszym ciągu obowiązują ograniczenia w przypadku, jeżeli do Słowenii przybywamy po pobycie w krajach, które znajdują się na ‘czerwonej liście’. Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/slowenia/polska-na-zielonej-liscie—slowenia-z-dniem-1707-zniosla-obowiazek-kwarantanny-dla-obywateli-polski.

Granice lądowe oraz morskie Grecji dla osób wjeżdżających z Albanii do Grecji (również obywateli UE, w tym Polaków) pozostają zamknięte przynajmniej do 31 lipca br. z możliwością przedłużenia. W związku z powyższym nie są na chwilę obecną dostępne połączenia promowe z Grecji do Albanii i z Albanii do Grecji (np. Korfu – Saranda – Korfu). Austriackie linie lotnicze od 16 do 31 lipca tymczasowo (z możliwością przedłużenia ) zawiesiły bezpośrednie połączenie lotnicze z Albanią w wyniku decyzji rządu Austrii o poszerzeniu listy lotów objętych zakazem. Pełna treść komunikatu: https://www.gov.pl/web/albania/ruch-na-granicach.

Ponadto w Republice Białoruś na przejściach granicznych oraz na lotnisku przeprowadzany jest pomiar temperatury ciała osoby wjeżdżającej. W przypadku stwierdzenia podwyższonej temperatury ciała, podróżujący transportowany jest do szpitalu w celu dalszej obserwacji: https://www.gov.pl/web/bialorus/komunikat-w-sprawie-zmiany-organizacji-pracy-wydzialu-konsularnego-ambasady-rp-w-minsku-oraz-konsulatow-generalnych-w-brzesciu-i-w-grodnie-w-okresie-zagrozenia-pandemia-koronawirusa.

About Administrator