Informacje o sytuacji transportowej z dnia 16 kwietnia 2021 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się COVID-19 uprzejmie informuję, że od 12 kwietnia br.

Słowenia złagodziła zasady dotyczące kwarantanny dla osób wjeżdżających. Podróżni przybywający do Słowenii z krajów o wysokim zagrożeniu epidemiologicznym (całe terytorium Polski) podlegają obowiązkowej kwarantannie, chyba że przedstawią negatywny wynik testu na COVID-19 (PCR), nie starszy niż 48 godzin (Słowenia honoruje wyniki testów oraz poświadczenia o szczepieniach wykonane w krajach strefy Schengen, USA i Wielkiej Brytanii). Szczegółowe informacje i zasady zwolnień z powyższych wymogów, również dla kierowców międzynarodowych i pracowników transgranicznych dostępne są pod adresem: https://www.gov.pl/web/slowenia/zmiany-w-regulacjach-dotyczacych-podrozowania-do-slowenii.

Ponadto Ambasada RP w Wiedniu zaktualizowała informację nt. przyjazdu i tranzytu przez Austrię. Osoby przyjeżdżające do Austrii z państw podwyższonego ryzyka, w tym z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Słowenii, Włoch mogą wjechać bez ograniczeń  – bez obowiązku odbycia kwarantanny, bez konieczności przedstawienia zaświadczenia lekarskiego lub testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 oraz bez obowiązku elektronicznej rejestracji w przypadku:

  •     kierowców transportu towarowego i pasażerskiego,
  •     tranzytu kierowców transportu towarowego i pasażerskiego.

Kierowcy transportu towarowego lub pasażerskiego podróżujący przez Austrię w tranzycie mogą przekroczyć granicę, o ile spełnią warunki umożliwiające wjazd z Austrii do kolejnego kraju. Pełna treść komunikat dostępna jest pod adresem: https://www.gov.pl/web/austria/przyjazd-i-tranzyt-przez-Austrie.

Ponadto Centralny Sztab Kryzysowy Republiki Chorwacji utrzymał obowiązujące obostrzenia i zasady przekraczania granicy państwowej opublikowane na stronie https://www.gov.pl/web/chorwacja/nowe-zasady-wjazdu-do-chorwacji do dnia 30 kwietnia br. Źródło: https://www.gov.pl/web/chorwacja/zasady-wjazdu-do-chorwacji.

About Administrator