Informacje o sytuacji transportowej z dnia 1 czerwca 2021 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się COVID-19 oraz na podstawie informacji przesłanych przez Departament Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Infrastruktury, uprzejmie przekazuję wiadomość otrzymaną z Norwegii.
Do 15 lipca 2021 r. norweskie przepisy będą nadal zezwalać kierowcom transportu na spędzenie kwarantanny w pojazdach, umożliwiając odbycie tygodniowego odpoczynku w pojeździe, o ile dysponuje on odpowiednim miejscem do spania. Pojazd będzie zatem służył jako „odpowiednie miejsce zamieszkania”, w którym kierowcy będą mogli przebywać w czasie kwarantanny podróży w czasie wolnym.

Ponadto od 1 czerwca br. obowiązują nowe zasady wjazdu z Polski na terytorium Czech:
– wjazd do 24 godzin – możliwy z powodów zdrowotnych, rodzinnych, urzędowych lub zawodowych (przy okazaniu dokumentu potwierdzającego cel przyjazdu), bez obowiązku wypełnienia formularza lokalizacyjnego i testowania na COVID 19
– tranzyt – umożliwiono swobodny tranzyt drogą lądową z Polski przez Czechy do 12 h
– turystyka – dozwolona wyłącznie dla osób zaszczepionych lub posiadających negatywny test antygenowy lub PCR, wykonany przed wjazdem do Czech.

Pełna informacja na temat zasad wjazdu do Czech: https://www.gov.pl/web/czechy/stan-wyjatkowy-w-republice-czeskiej-zasady-podrozowania.

About Administrator