Informacja o wyznaczeniu miejsc do zatrzymywania się w Republice Białorusi

Związek Pracodawców „Transport i Logistyka Polska” przekazał nam kolejną informację. Tym razem jest to informacja otrzymana od władz białoruskich w sprawie miejsc odpoczynku i posiłków kierowców nierezydentów Republiki Białorusi.

W związku z decyzją Międzyresortowej Grupy Roboczej ds. Zapobiegania Przywozowi i Rozprzestrzenianiu się Zakażeń Covid-19 w Republice Białorusi, Ministerstwo Transportu i Łączności określiło miejsca odpoczynku i posiłków kierowców nierezydentów Republiki Białorusi, tankowania pojazdów, które są wykorzystane do tranzytu międzynarodowego przez terytorium Republiki Białorusi przez przewoźników drogowych. Ograniczenia weszły w życie w dniu 19 marca 2020 od godz. 00:00 .

Kontrolę wdrożenia powierzono Inspektoratowi Transportu Ministerstwa Transportu. Na stronie internetowej jest do pobrania mapa z określonymi miejscami zatrzymywania.

https://www.mintrans.gov.by/ru/news-ru/view/mintrans-opredelil-punkty-otdyxa-i-pitanija-voditelej-zapravki-transportnyx-sredstv-nerezidentov-369-3699-2020

About Administrator