Za nami Walne Zgromadzenie oraz Gala wręczenia nagród „Giganci Transportu”

Za nami największe spotkanie branży ponadnormatywnej, czyli Walne Zgromadzenie firm zrzeszonych w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Pracodawców Transportu Nienormatywnego „Ponadnormatywni”, które odbyło się 7 czerwca br. w hotelu Warszawianka w Jachrance.

Część merytoryczna rozpoczęła się od panelu dyskusyjnego: „Transformacja energetyczna Polski a bezpieczeństwo łańcucha dostaw ładunków ponadgabarytowych”. W debacie udział wzięli:
– Tomasz Wiśnicki – Ministerstwo Infrastruktury
– Michał Borowiec – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
– Artur Czapiewski – Główny Inspektor Transportu Drogowego
– Steve Spoljaric – Bechtel Corporation
– Monika Rybka – członek zarządu Ol-Trans
Debatę moderował: dr inż. Dariusz Piernikarski – redaktor naczelny Miesięcznik Samochody Specjalne.

W przerwie zaprosiliśmy uczestników na prezentację naczepy marki Kässbohrer i ciągnika Scania oraz pojazdów pilotujących.

Po czym krótkie przypomnienie z nowych zasad oznakowania i wyposażenia pojazdów pilotujących przeprowadził Marcin Mroczkowski – Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego, który wręczył nam również jubileuszowy prezent z okazji 15-lecia stowarzyszenia.

Drugi panel dyskusyjny podczas części merytorycznej Walnego Zgromadzenia, odbył się pt. „Transport ponadgabarytowy w Europie – wyzwania oraz kierunek prac na poziomie europejskim” i udział w nim wzięli:
– Iffet Türken – ESTA Europe Transport Section President
– Margareta Przybyła – Public Affairs Consultant
– Łukasz Chwalczuk – prezes zarządu OSPTN Ponadnormatywni.pl, ESTA Europe Board Member
– Jakub Szewczyk – prezes zarządu Centrans Transport
Debatę moderował: dr inż. Dariusz Piernikarski – redaktor naczelny Miesięcznika Samochody Specjalne.

Następnie w części zamkniętej nastąpiło podsumowanie działań OSPTN w minionym roku wraz z publikacją sprawozdania finansowego i głosowaniem nad absolutorium.

Na koniec części oficjalnej mieliśmy niespodziankę: uroczyście wręczyliśmy odznaki honorowe „Zasłużony dla Transportu Rzeczypospolitej Polskiej”. To polskie odznaczenie resortowe jest wyróżnieniem dla pracowników transportu, którzy szczególnie przysłużyli się do rozwoju branży.

Za wieloletnią działalność na rzecz transportu ponadgabarytowego, z rąk Łukasza Chwalczuka – prezesa OSPTN odznaczenie odebrali: Barbara Lesik z firmy Natalex i Jan Płatek z firmy Trans-Service. Taka współpraca to skarb, raz jeszcze gratulujemy!

Wieczorem podczas uroczystej kolacji z okazji 15-lecia stowarzyszenia, poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu branżowego „Giganci Transportu”.

W tym roku swoje projekty w 7 kategoriach zgłosiły 23 firmy zrzeszone w stowarzyszeniu. Były to opisy projektów wykonanych w 2023 r, czyli roku kalendarzowym poprzedzającym zgłoszenie do konkursu. Zwycięzców wybierali członkowie OSPTN na specjalnie przygotowanej platformie.

Galę „Giganci Transportu 2024” poprowadzili Joanna Salamon z firmy PKS International Cargo i Jakub Wróblewski z firmy Sarens. Poniżej laureaci poszczególnych kategorii. Raz jeszcze gratulujemy!!!

Transport Roku – do 80 t masy całkowitej: firma Ol-Trans

Transport Roku – 80-120 t masy całkowitej: firma JKG Transport

Transport Roku – powyżej 120 t masy całkowitej: firma Sarens

Usługa dźwigowa – do 250 t udźwigu: Szczurowski

Usługa dźwigowa – powyżej 250 t udźwigu: firma Sarens

Pilotaż i obsługa transportu ponadgabarytowego: Chem-sped

Usługa spedycyjna Project Cargo: DSV

Niespodzianką wieczoru były też dwa wręczone specjalne Oscary.

Pierwsza statuetkę otrzymał Przemysław Panas, prezes stowarzyszenia w latach 2009-2014. Jako ojciec założyciel stowarzyszenia otrzymał Oscara za scenariusz i montaż serialu OSPTN pt. „Ponadnormatywni”. Ponieważ nie mógł być osobiście, w jego imieniu statuetkę odebrał Robert Czajka – osoba, która podczas powstawania stowarzyszenia, była wykonawcą pomysłów prezesa Panasa, która jest pomysłodawcą nazwy strony Ponadnormatywni, autorem pierwszego logotypu i de facto organizatorem pierwszego Walnego Zgromadzenia.

Drugą statuetkę odebrał osobiście Łukasz Chwalczuk – prezes stowarzyszenia od roku 2014, kontynuator wyznaczonych celów, osoba, która skutecznie wdraża w życie plany oraz buduje pozytywny wizerunek polskiej branży ponadgabarytowej. Oscara otrzymał za reżyserię i pierwszoplanową rolę w serialu OSPTN pt. „Ponadnormatywni”.

Podczas wieczoru rozlosowane zostały również zestawy upominków od jednego z Partnerów wydarzenia, firmy Nooteboom Poland. Do szczęśliwców trafiły modele zestawów ponadnormatywnych.

Ogromnie cieszy nas tegoroczna frekwencja – w zgromadzeniu udział wzięło niemal 240 osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu OSPTN. To rekord. Wszystkim gościom dziękujemy za udział, a Partnerom spotkania za cenne wsparcie. Do zobaczenia za rok!

Udostępnij
Facebook
LinkedIn
WhatsApp