Zezwolenia w Hiszpanii – ważna informacja

Nota informacyjna dotycząca konieczności posiadania zezwolenia katalońskiego urzędu ds. ruchu drogowego na poruszanie się po katalońskiej sieci drogowej w przypadku pojazdów objętych specjalnym systemem transportu i powiązanych pojazdów specjalnych:

„Zgłoszono, że od 1 maja 2024 r. wszystkie pojazdy objęte systemem transportu specjalnego oraz pojazdy specjalne podlegające wcześniejszemu zezwoleniu, które poruszają się w całości lub częściowo po katalońskiej sieci drogowej, muszą posiadać zezwolenie wydane przez kataloński urząd ds. ruchu drogowego.

Tymczasowo aktualne zezwolenia DGT (zezwolenia hiszpańskie) wydane przed tą datą będą ważne do końca okresu objętego zezwoleniem. Zezwolenia wydane przez DGT (administrację hiszpańską) po 1 maja 2024 r. nie będą ważne na katalońskiej sieci drogowej.

Oznacza to, że w Katalonii będzie obowiązywał ten sam system, co w Kraju Basków, zatem do wjazdu / przejazdu przez Katalonię potrzebne będą zezwolenia katalońskie zamiast zezwoleń hiszpańskich. Mówi się, że hiszpańskie pozwolenia wydane przed 01.05.2024 r. będą ważne w Katalonii również do końca ich ważności. Powiedzieli nam, że zezwolenia bez trasy będą również ważne tak jak teraz w Katalonii do końca ich ważności, ale nie możemy tego zapewnić, będziemy musieli zobaczyć, co się stanie od 01.05.2024 r.”

Udostępnij
Facebook
LinkedIn
WhatsApp