Informacje o sytuacji transportowej z dnia 14 września 2021 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się COVID-19 oraz na podstawie informacji przesłanych przez Departament Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Infrastruktury, uprzejmie informuję, że rząd Republiki Słowenii wydał nowe rozporządzenie określające zasady przeciwdziałania wirusowi SARS-CoV-2.
Nowe rozporządzenie, obowiązujące od 15 września 2021 r., wprowadza zasadę RVT (Recovered – Vaccinated – Tested) czyli Wyzdrowieni – Zaszczepieni – Przetestowani, dla zdecydowanej większości dziedzin życia publicznego w Słowenii. Zasadę RVT będą musieli spełnić wszyscy pracownicy i użytkownicy usług lub innych działań na terenie Słowenii.

Wyjątkiem od zasady RVT jest jedynie pilne zaopatrzenie podstawowych środków do życia oraz zapewnienie porządku publicznego, bezpieczeństwa i obrony, ratownictwa medycznego oraz ochrony i ratowania zdrowia. Oznacza to, że kierowcy w transporcie międzynarodowym, korzystający z wyżej wymienionych usług w Słowenii (np. tankowanie pojazdu, zakupy w sklepach stacjonarnych czy inne formy kontaktu społecznego) będą zobowiązani do przestrzegania zasady RVT.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej https://www.gov.si/en/news/2021-09-13-introduction-of-the-rvt-rule-for-most-activities/.

Wyjaśnienie: niniejsze rozporządzenie nie jest częścią regulacji dotyczących przekraczania granic. Oznacza to, że jeśli kierowca w transporcie międzynarodowym przejeżdża przez Słowenię bez zatrzymania lub nawiązywania interakcji społecznych, nie musi potwierdzać swojej zgodności z wymogiem RVT.

Udostępnij
Facebook
LinkedIn
WhatsApp