Informacje o sytuacji transportowej z dnia 14 lipca 2021 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się COVID-19 oraz na podstawie informacji przesłanych przez Departament Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Infrastruktury, uprzejmie przekazuję kolejne informacje od strony słoweńskiej, udzielone w wyniku dodatkowych pytań zadanych w ramach sieci Krajowych Punktów Kontaktowych.

Krótkie informacje w języku angielskim dostępne są pod adresem:
https://www.policija.si/eng/newsroom/archive-aktualnosci/104670-transit-trough-slovenia-on-way-to-in-country-allowed-in-in-12-hours-from-wjazd-wyjasnienie

Potwierdzenie ozdrowienia:
– zaświadczenie o wyzdrowieniu – zaświadczenie o pozytywnym wyniku testu PCR, wykonanego w czasie od 10 dni do 180 dni przed przyjazdem chyba, że lekarz stwierdzi inaczej; lub zaświadczenie lekarskie potwierdzające wyzdrowienie z COVID-19 oraz że od wystąpienia pierwszych objawów minęło nie więcej niż sześć miesięcy.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych:
https://www.gov.si/en/topics/coronavirus-disease-covid-19/border-crossing/
Strona podaje jedynie aktualnie obowiązujące zasady i zostanie zaktualizowana 15 lipca br. (aby uniknąć nieporozumień w zakresie informacji obowiązujących w chwili sprawdzenia strony).

Planowana jest również organizacja punktów szybkiego testowania na najbardziej newralgicznych przejściach granicznych, o czym poinformujemy w kolejnych komunikatach.

14 lipca br. rząd Słowenii zdecydował o wprowadzeniu okresu przejściowego od 15 lipca do 15 sierpnia br. W tym okresie pracownicy w transporcie międzynarodowym nadal będą wyjątkiem od reguły. Poza transportem międzynarodowym wyłączenie dotyczy również osób przejeżdżających przez Słowenię. Pozostała część rozporządzenia pozostaje w mocy bez zmian.

Pełny komunikat (w języku słoweńskim): https://www.gov.si/novice/2021-07-14-do-15-avgusta-2021-se-za-tranzit-in-mednarodni-transport -ne-zahteva-pogoj-pct/

Zaktualizowane rozporządzenie zostanie oficjalnie opublikowane 14 lipca br.

Przekazuję również do Państwa wiadomości przesłaną przez KE informację o tymczasowym odstępstwie od przepisów dotyczących czasu prowadzenia pojazdu i odpoczynku zgłoszonym przez Wielką Brytanię zgodnie z Umową o handlu i współpracy pomiędzy UE a UK. Złagodzenie przepisów obowiązuje od 12 lipca 2021 r. do 8 sierpnia 2021 r. i dotyczy wszystkich kierowców drogowych transportu rzeczy poruszających się po Wielkiej Brytanii.

Udostępnij
Facebook
LinkedIn
WhatsApp