Informacje o sytuacji transportowej z dnia 28 kwietnia 2021 r.

W ramach monitorowania sytuacji transportowej związanej z rozprzestrzenianiem się COVID-19 oraz na podstawie informacji przekazanych przez Ambasadę RP w Bratysławie uprzejmie informuję, że MSW RS poinformowało na swojej stronie internetowej o zniesieniu w dniach 1 i 8 maja 2021 r. zakazu poruszania się po wszystkich rodzajach dróg przeznaczonych dla pojazdów międzynarodowego drogowego transportu towarowego z krajów sąsiednich, jeśli miejsce docelowego rozładunku towaru lub baza parkingowa są położone na terytorium Republiki Słowackiej: https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=nakladne-vozidla-budu-mat-pocas-majovych-sviatkov-povoleny-dojazd.

Jak podaje strona internetowa https://www.gov.pl/web/slowacja/ograniczenia-w-ruchu-osobowym-wewnatrz-slowacji, w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną na terytorium Republiki Słowackiej do 28 maja 2021 roku przedłużono zakaz opuszczania miejsca zamieszkania lub zakwaterowania bez ważnej przyczyny.

Dodatkowo, rząd Republiki Macedonii Północnej podjął decyzję o zmianie obowiązywania godziny policyjnej. Począwszy od 28.04.2021 (środa) godzina policyjna obowiązuje na terytorium całego państwa od 21:00 do 05:00 dnia następnego. Godzina policyjna nie będzie obowiązywać w Święta Wielkanocne (w nocy z 01.05 na 02.05) oraz święto Ramadan Bajran (w nocy z 13.05. na 14.05). Zakaz wychodzenia z domu w czasie godziny policyjnej nie dotyczy m. in. pasażerów w międzynarodowym przewozie osób. W przypadku przewoźników osób i towarów, którzy wykonują transport w czasie godziny policyjnej, jako zezwolenie uznawana będzie delegacja służbowa, natomiast przewoźnicy tranzytowi będą zobowiązani do opuszczenia kraju w czasie maksymalnie 3 godzin od wjazdu na terytorium Macedonii Północnej. Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/macedoniapolnocna/komunikat-godzina-policyjna.

Udostępnij
Facebook
LinkedIn
WhatsApp