Uważaj na wyłudzenia w kartach paliwowych – ukradli 20 000l ON!

Ostrzegamy wszystkich członków OSPTN o możliwych kradzieżach kart paliwowych. Kierowca musi pilnować PIN’u do karty paliwowej.

Oto przypadek jednej z naszych firm:

„Jednemu z naszych kierowców na początku marca próbowali się włamać do auta. Nawiercili małą dziurkę, zapewne wpuścili jakiś środek usypiający i przeszukali mu kabinę. Zeskanowali karty paliwowe. Niestety nie jestem w stanie potwierdzić jak weszli w posiadanie PIN-u do karty. Być może kierowca miał gdzieś zapisane albo złodzieje podpatrzyli PIN, gdy kierowca autoryzował transakcje na stacji paliw.

Wtedy nie zgłaszaliśmy sprawy na policję, bo nic nie zginęło i na tamten moment kierowca myślał, że tylko próbowali się włamać, ale tego nie zrobili.

Operator kart paliwowych rozlicza transakcje 15-tego lub ostatniego dnia miesiąca. Dlatego złodzieje wyczekali moment między rozliczeniami i między 16 a 30 marca wiele raz zatankowali na różnych stacjach w Niemczech, Austrii, Belgii i Luxemburgu. Na tą chwilę po fakturach widzimy, że jest to ok.20.000 L. Niestety to nie koniec, bo następne faktury dopiero wpłyną. Karty są już zablokowane, ale napisz ostrzeżenie dla innych członków stowarzyszenia, żeby faktycznie uważali na karty i PINY-y.”

Udostępnij
Facebook
LinkedIn
WhatsApp