WindEnergy – Międzynarodowe Targi Energetyki Wiatrowej WindEnergy

W dniach 1 – 4 grudnia 2020 r. w Hamburgu odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Energetyki Wiatrowej WindEnergy (pierwotnie targi miały się odbyć we wrześniu 2020 r., ale ze względu na epidemią koronawirusa zostały przełożone na grudzień).

Są one międzynarodową platformą spotkań i nawiązywania kontaktów biznesowych dla producentów, poddostawców, firm usługowych oraz dystrybutorów i odbiorców energii wiatrowej. Targom już po raz trzeci towarzyszyć będzie coroczna Międzynarodowa Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (WindEurope).

Tegoroczna edycja tej najważniejszej imprezy wystawienniczej poświęconej energetyce wiatrowej o zasięgu globalnym odbędzie się pod hasłem Climate First. W dziewięciu halach wystawienniczych ponad 1400 wystawców z całego świata zaprezentuje najnowsze produkty, usługi i trendy. Około 35 tys. gości ze 100 krajów przyjedzie do Hamburga, aby zapoznać się z całym łańcuchem wartości branży wiatrowej i uzyskać kompleksowy przegląd obecnego stanu jak i rozwoju światowego rynku energii wiatrowej.

Po raz pierwszy organizatorzy – Hamburg Messe und Congress i WindEurope, organizują konferencje pośrodku hal targowych, aby wzbogacić targowe doświadczenia o specjalistyczną wiedzę ekspertów z branży i świata nauki. Przygotowano trzy sceny przeznaczone do przemówień i dyskusji panelowych z międzynarodowymi ekspertami. „Dostosowaliśmy naszą koncepcję do potrzeb rynku. W branży, która rozwija się tak dynamicznie, WindEnergy Hamburg to wydarzenie, podczas którego wielcy gracze, decydenci i pionierzy uzyskują informacje, nawiązują kontakty i prowadzą interesy. Możliwy jest tutaj ukierunkowany globalny transfer wiedzy. Dla nas obejmuje to otwartą koncepcję konferencji, która odbywa się w środku naszych hal i tematycznie nawiązuje do eksponatów prezentowanych przez wystawców ”- mówi Bernd Aufderheide, dyrektor generalny Hamburg Messe und Congress.

WindEnergy Hamburg będzie kształtowany przez trzy główne tematy w nadchodzącym roku: elektryfikacja, magazynowanie energii i rozwiązania Power-to-X jako „brakujące ogniwa” umożliwiające transformację energetyczną. W hali B7 strefa „H2Insights” i scena „Power4Climate” zapewnią przestrzeń do przełomowych dyskusji z ekspertami na temat przyszłościowych rozwiązań i modeli biznesowych. „Tutaj łączymy kluczowych graczy zajmujących się produkcją energii wiatrowej ze specjalistami w dziedzinie elektryfikacji, konwersji energii odnawialnej na wodór i zastosowania wodoru. To ważny krok w kierunku zwrotu energii i mobilności, który stwarza ogromny potencjał dla rynku globalnego”, podsumowuje Bernd Aufderheide.

Specjalny obszar poświęcony czynnikowi ludzkiemu pod hasłem „Empowering People Insights” będzie się zajmował cyberbezpieczeństwem, cyfryzacją, zaangażowaniem społecznym, miejscami pracy i kwalifikacjami. „Aby zapewnić transformację energetyczną, musimy mieć za sobą ludzi. Zaangażowanie społeczności ma kluczowe znaczenie. I tworzenie wysoko wykwalifikowanych i bezpiecznych miejsc pracy dla ludzi. I utrzymywanie niskich rachunków za energię. Wiatr zapewnia to wszystko. I zapewnia, że transformacja energetyczna nikogo nie pozostawi w tyle. We wrześniu przyszłego roku Hamburg będzie „miejscem, w którym będzie realizowany ten program”, podkreśla Giles Dickson, dyrektor generalny WindEurope.

„Global Business Insights Stage” w hali B1 jest organizowane we współpracy z GWEC, Global Wind Energy Council. Na kilku konferencjach poświęconych tematyce finansów, inwestycji i współpracy, z udziałem wysokiej rangi osobistości ze świata biznesu i polityki, uczestnicy mogą zapoznać się z rozwojem rynków na świecie. „Energia wiatrowa to prawdziwa historia światowego sukcesu. W coraz większym stopniu staje się głównym źródłem energii w wiodących gospodarkach na całym świecie, takich jak Stany Zjednoczone, Chiny i Brazylia, i ma ogromny potencjał wzrostu w krajach rozwijających się i wschodzących. Hamburg będzie miejscem, w którym można podzielić się receptami na sukces i sprostać wyzwaniom, których celem jest umieszczenie wiatru w centrum globalnej transformacji energetycznej ”- mówi Ben Backwell, dyrektor generalny GWEC.

Szczegółowe informacje o targach dostępne są na stronie targów https://www.windenergyhamburg.com/ oraz w Przedstawicielstwie Targów Hamburskich w Polsce: Krzysztof Karaś, e-mail: karas@eurotargi.com, tel. 22 620 71 98.

Udostępnij
Facebook
LinkedIn
WhatsApp