Europejski raport o sytuacji na granicach z dnia 30 czerwca 2020 r.

W ramach kontynuacji rozpoczętego cyklu, przekazujemy raport dzienny w sprawie sytuacji na granicach z dnia 30 czerwca 2020 r. Ponadto informuejmy, że Komisja Europejska planuje przejść do raportowania raz w tygodniu.

Dodatkowo zwracam Państwa uwagę na fakt, że w Serbii z dniem 30 czerwca 2020 r. wszystkie ograniczenia wjazdu związane z COVID-19 zostały zniesione zarówno dla obywateli serbskich, jak i zagranicznych. Nie jest już konieczne posiadanie ujemnego wyniku testu PCR ani specjalnego zezwolenia na wjazd do Serbii. Rząd zlikwidował również wymogi dotyczące izolacji w momencie wjazdu. Podróżni powinni być przygotowani na zmiany ograniczeń bez uprzedzenia. Transport międzymiastowy, miejski i podmiejski transport autobusowy i kolejowy zostały wznowione, maski na twarz są obowiązkowe podczas korzystania z transportu publicznego w Belgradzie. Strona internetowa rządu regularnie informuje o środkach zapobiegawczych pod adresem: https://www.srbija.gov.rs/.

W większości przypadków czas oczekiwania na wewnętrznych przejściach granicznych UE wynosi poniżej 30 min (zwykle mniej), a w porównaniu z piątkiem sytuacja poprawiła się na granicach: Bułgaria-Rumunia (BG-RO) i Grecja-Bułgaria (EL-BG), mimo, że czas oczekiwania jest wciąż wydłużony (odpowiednio 3h i 4 km). W porównaniu z dniem wczorajszym niektóre kolejki wydłużają się i/lub pozostają długie (wg Sixfold z godz. 16:41): Węgry-Rumunia (HU-RO: 2h), Chorwacja-Słowenia (HR-SI: 4 Km), Francja-Niemcy (FR-DE: 2h).

Sytuacja na zewnętrznych granicach UE pozostaje generalnie stabilna, w porównaniu z dniem wczorajszym, a długie kolejki utrzymują się szczególnie na granicach: Niemcy-Szwajcaria (DE-CH), Francja-Szwajcaria (FR-CH), Bułgaria-Serbia (BG-SRB), Chorwacja-Serbia (HR-SRB: 2h), Serbia-Węgry (SRB-HU: 3h) i Polska-Ukraina (PL-UA: 7 km).

Udostępnij
Facebook
LinkedIn
WhatsApp